Proč už se v počasí nehlásí „kouřmo“?

Doplňuji:
Samba, to hlásili když byla inverze a exhalace ležely na zemi. Kuřáci neměli problém.

Nejlepší odpověď
annas

Kouřmo patří mezi meteorologické jevy zhoršující dohlednost. Ale vypadá to, tak žež informace o podmínkách dopravy, tedy o jevech, které dopravu zhoršují, předává mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR, Vars Brno , a.s., na základě informací poskytnutých jednotlivými správci komunikací tiskovým, televizním i jiným zpravodajům.

Zřejmě došlo k rozdělení kompetencí mezi ČHMÚ a silničáře. Výrazně také dohlednost zhoršují průmyslové kouřmo (produkty hoření) – zejména v blízkosti velkých průmyslových center, prachové částice, písek, popř. směsi všech těchto částic. A další.

Z netu:
S mlhou musejí počítat řidiči v oblasti Šternberska, na Prostějovsku hlásí silničáři kouřmo. Na Přerovsku jsou vozovky holé a vlhké, sjízdné bez omezení.

Na Uherskohradišťsku hlásí silničáři kouřmo

atd.

Další odpovědi
briketka10

mě přijde divný, jak říkaj tu
pocitovou teplotu to je taky
novota žejo..
Doplňuji:
a prej si ji můžem vypočítat
pche já a matika :
Vzorec pro výpočet pocitové teploty vzduchu:
WCT = 13,13 + 0,62 * T – 13,95 * V0,16 + 0,486 * T * V0,16

WCT – pocitová teplota vzduchu, T – teplota vzduchu naměřená v meteorologické budce, V – rychlost větru

anonym

„Kouřmo“, to jsem ani neslyšela, ale ty „sněháňky“ mi tam chybí 🙂

marci1

Hlásí. Je to taková nízká jemná mlha do 1 km.

štamgast

Protože by si mohl nějaký rýpavý divák stěžovat RRTV že budˇpropagují kouření nebo že mu to připomíná sprostý spojení „kouřit mu“.

Jikra

Dneska na Radiožurnálu v 18:30 ve zprávách o počasí bylo kouřmo zmíněno 2×.
Tak nevím, kde si přišel k tomu že se nehlasí.

annas

Ad Jikra. Přiznám, že nějak nesleduji. Ale dnes jsem přepínala stanice TV a na Nově poskytli „zprávaři“ informaci o situaci na silnicích. .

Ale poslouchám Studio 6, ale vždy o dohlednosti nformuje reportér. 🙂