Avatar uživatele
anonym

Proč už se v počasí nehlásí „kouřmo“?

Doplňuji:
Samba, to hlásili když byla inverze a exhalace ležely na zemi. Kuřáci neměli problém.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, briketka10, gagaga před 3752 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Kouřmo patří mezi meteorologické jevy zhoršující dohlednost. Ale vypadá to, tak žež informace o podmínkách dopravy, tedy o jevech, které dopravu zhoršují, předává mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR, Vars Brno , a.s., na základě informací poskytnutých jednotlivými správci komunikací tiskovým, televizním i jiným zpravodajům.

Zřejmě došlo k rozdělení kompetencí mezi ČHMÚ a silničáře. Výrazně také dohlednost zhoršují průmyslové kouřmo (produkty hoření) – zejména v blízkosti velkých průmyslových center, prachové částice, písek, popř. směsi všech těchto částic. A další.

Z netu:
S mlhou musejí počítat řidiči v oblasti Šternberska, na Prostějovsku hlásí silničáři kouřmo. Na Přerovsku jsou vozovky holé a vlhké, sjízdné bez omezení.

Na Uherskohradišťsku hlásí silničáři kouřmo

atd.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

mě přijde divný, jak říkaj tu
pocitovou teplotu to je taky
novota žejo..
Doplňuji:
a prej si ji můžem vypočítat
pche já a matika :
Vzorec pro výpočet pocitové teploty vzduchu:
WCT = 13,13 + 0,62 * T – 13,95 * V0,16 + 0,486 * T * V0,16

WCT – pocitová teplota vzduchu, T – teplota vzduchu naměřená v meteorologické budce, V – rychlost větru

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

„Kouřmo“, to jsem ani neslyšela, ale ty „sněháňky“ mi tam chybí 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Hlásí. Je to taková nízká jemná mlha do 1 km.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Protože by si mohl nějaký rýpavý divák stěžovat RRTV že budˇpropagují kouření nebo že mu to připomíná sprostý spojení „kouřit mu“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jikra

Dneska na Radiožurnálu v 18:30 ve zprávách o počasí bylo kouřmo zmíněno 2×.
Tak nevím, kde si přišel k tomu že se nehlasí.

před 3751 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad Jikra. Přiznám, že nějak nesleduji. Ale dnes jsem přepínala stanice TV a na Nově poskytli „zprávaři“ informaci o situaci na silnicích. .

Ale poslouchám Studio 6, ale vždy o dohlednosti nformuje reportér. 🙂

před 3751 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek