Proč Úřady práce neklepnou zaměstnavatele přes ruce za diskriminaci Romů ?

Podívejte se na reportáž České televize.

Možná by pomohlo, kdyby diskriminovaného zaměstnance, musel zaměstnavatel povinně zaměstnat na dobu 10 let a nesměl by ho za žádných okolností vyhodit.

Nejlepší odpověď
Drap

Tak to by bylo skvělé. Brali by peníze a nemohli by je vyhodit, to znamená že by nedělali ani nechodili do práce a zaměstnavatelé by mohli zkrachovat. Nejsem podnikatel, nepovařuji se za rasistu, ale mám zkušenosti. A tato otázka nemá jednoduché řešení.

Další odpovědi
tom004

Možná by pomohlo,kdyby se zaměstnavatelé a hlavně úřady začali,bez pardonu,chovat k jakékoliv minoritě stejně jako k majoritním obyvatelům,a ubylo by problémů.Diskri­minováni nejsou cikáni,ale všichni ostatní obyvatelé Česka.

Hlada

Vážený anonyme, vaši myšlenku můžete začít hned realizovat. V získávání živnostenských listů žádná diskriminace neexistuje. Založte si podnik a zaměstnejte si tam povinně tyto lidi na deset let s tím, že je nebudete smět za žádných okolností vyhodit, jak navrhujete. Pokud vám bude podnik vzkvétat, nepochybně se dočkáte vysokého mezinárodního ocenění.

bolak

Je pěkné že policie konečně začíná rómskou otázku řešit. :) > http://www.lou­pak.cz/video/ze-sveta/8289-cikanka-vs-policista

anonym

Promiňte ale proč bych se měl dívat na televizi? Copak tam je nějaká pravda nebo svět? A vy byste si zaměstnal diskriminované? Tak to zkuste. A čím jim budete platit když se z vašich šaten začnou ztrácet klíče, el. topení, zakázky budou vykazovat vady? To ty bílé zaměstnance nezaplatíte? To je ale zábava.

lexx

Těch chudobou ohrožených skupin je (a bude) víc, padesátnící, zdravotně handicapovaní, VŠ bez praxe které nikdo nechce zaměstnat, opuštění senioři…co s nima ?