zjentek

Proč u nás děvčata a chlapci nenosí uniformy, zejména pak školní?

Proč tohle v ČRdeli nemáme? Není to škoda?

(https://www.y­outube.com/shor­ts/o8aBLR_7SwY)

Odpovědi
elkon

Když ti to chybí, tak se odstěhuj do KLDR. Stejně rodnou zem jen shazuješ.

Drap

Doposud to nebylo nikým zavedeno, a v našich krajích to nebývá zvykem.

Ametyst

Je to škoda. Žáci a studenti by měli šanci být hrdí na svou školu. Také by odpadly viditelné sociální rozdíly mezi dětmi, které vedou k šikanám a psychickým problémům u dětí.
Školní uniformy v UK: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=uk+unifor­ms+high+school&oq=uk+u­niforms&gs_lcrp=Eg­ZjaHJvbWUqCAg­DEAAYFhgeMgYI­ABBFGDkyBwgBE­AAYgAQyCAgCEA­AYFhgeMggIAxA­AGBYYHjIKCAQQAB­gPGBYYHjIICAU­QABgWGB4yCAgGE­AAYFhgeMggIBxA­AGBYYHjIICAgQAB­gWGB4yCAgJEAA­YFhge0gEJMTE3MjlqMGo3­qAIAsAIA&source­id=chrome&ie=UTF-8

Hlada

Nošení školních uniforem vzniklo ve Velké Británii v 16. století a je rozšířené do všech světadílů, kromě Evropy, kam patříme. Jde jen o tradici. Důvody pro a proti jsou vyrovnané.

da ny

SNAHY BYLY.
Žádná shoda.
Nebude přece zavádět něco, co mají v Rusku nebo v Číně.
Nebudeme podporovat zviditelnění univerzit VŠ. je to „snobárna“, elitářství…
Pes se v tom vyznej 😉
Levé ruka neví, co dělá pravá a naopak.

V případě ZŠ, státních škol, by musel mnohé rodiče/žáky „sponzorovat stát,
při pořizování ošacení.“.
A státní kasa už léta zeje prázdnotou a za nehty se zadírají tříska.
Ale krást je co… a na státních zakázkách, stále někdo vydělává.

led

Na štátnych školách, kam chodí prevažná väčšina detí a mládeže by to bola nadmerná finančná záťaž pre mnohých (možno až nadpolovičnú väčšinu) rodičov. Nie každý rodič na to má dostatočný príjem.
Na súkromných školách, kde rodičia prispievajú nemalú čiastku peňazí, uniforma má vyvolávať u žiakov a študentov istú hrdosť na „svoju školu“ aj spevnenie priateľstva u spolužiakov a súčasne sú chodiacou reklamou svojej školy, vzdelania a sponzora.

zjentek

Elkoni, jen pokud mne pozve sám Veliký Kim. Při příležitosti mu taky řeknu, jak ho tady shazuješ.

elkon

Vůbec nevíš která bije.