Mravenec

Proč u náboru k PČR chtějí lidi od 18, ale k městské policii od 21 let?

Nejlepší odpověď
lexx

  1. u měšťáků mají těžší kvéry
  2. u měšťáků chtějí maturitu a než to ten jouda napotřetí udělá má 21 jako nic

Další odpovědi
da ny

PČR vyžaduje u uchazečů též maturitu ;)
Nesmíte podnikat a za volant služebního vozu budete moci usednout u Policie ČR až ve 21 letech.
http://www.po­licie.cz/clanek/pod­minky-prijeti-do-sluzebniho-pomeru.aspx

Dovršení 21 let věku je považováno za „nepsanou hranici dovršení dospělosti“ 😉
Před tímto rokem není možné získat některá rozšíření řidičského oprávnění.
Získat jisté finanční služby u některých finančních ústavů.
Je to věk, kdy si ženy i muži mohou nechat provést sterilizaci.
Některé typy zábavní pyrotechniky můžete zakoupit až v jednadvaceti.
Zbrojní pas též získáte nejdříve v 21 letech.

Městská policie tedy zřejmě stojí o zaměstnanecký poměr s „hotovými dospěláky, ne s juniory.“
Proč přijímá PČR již plnoleté osmnáctileté skautíky je pro mne záhadou ;)
(dříve hned po vyučení, bez maturity a pro nízký stav přijímají do služby i 18 leté mladíky..)
ZVS v armádě byla také povinná již od 18 let (branci).