vivatisCZ

Proč u doktora převažuje bílá?

Bílé zdi, bíle oblečení, bíle židle, všechno je tam prostě bílé. 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

Bílý plášť nosí doktoři už přes sto let. V devatenáctém století byli lékaři vnímáni v silném kontrastu se šarlatány a mystiky. Bílý plášť tudíž začali nosit proto, že se nosí v laboratořích – aby podtrhli vědeckost své práce (na rozdíl od oněch šarlatánů a mystiků).

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Whi­te_coat

Další odpovědi
zebra8

naznačuje to čistotu

mosoj

Proč asi ? Můj doktor přijel od moře a hnědý .
Doplňuji:
Nic nenaznačuje , ale je na ní znečištění dobře vidět ! Proboha to je snad zřejmé !

lota

Také bych v tom viděla praktické důvody – snadno lze vidět špína a nečistoty.