Savier

Proč turisté jezdí do ČR na dovolenou?

Co je k nám láká? Praha? Památky?

Nejlepší odpověď
led

Pre to isté, prečo jazdia do iných štátov.
Pokiaľ to nie je cesta z povinnosti, či služobná cesta, Chcú vidieť, počuť, zažiť o čom len videli, počuli a čítali, prípadne objavovať niečo pre nich nové a neznáme

Další odpovědi
Filip84

Jo, to je různý, taky podle vkusu každýho soudruha:

  • spousta lidí, co lidí, ba i národů, vůbec nezná Českou republiku, o Moravě, či Slezsku, ani nemluvě. Ale mnohem větší skupina lidí na světě zná Prahu! Třeba Mexicanos málo kdy znají přímo Českou republiku, chytaj se na Československo, ale znaj Prahu. To samé jižní Korejci (představa, že průměrný Korejec ví něco o Evropě, je úsměvná, ano, ví, tak odhadem 5% populace, co je patřičně vzdělaných, a pokud se Ty setkáš s Korejcem tady, lhostejno, zda lidově demokratickým nebo imperialisticko kapitalistickým, tak je to vysoce vzdělaná elita, tady nejezdí „lopaťáci“ z Koreje, jako! 🙄😅), nebo obyvatelé jižní Ameriky. Takže: Praha je fenomén, a právem!
  • takoví Gringos, nebo Aussies, pro ty je památka něco z roku 1930. Takže když jim Gringo / Aussies / Kiwis cestovka udělá okruhovku po Karlštejně, Praze, Českým Krumlově, Velkým Losínu atp., tak z toho maj zážitek na osm životů! Viděls zámky na Loiře? Většina z nich jsou ruiny, a od první francouzský revoluce totálně vykradené. Tak…? Těm křupanům je úplně u prdele, že ten inventář v těch zámcích není původní, že to je slátanina: oni to fakt nepoznají! 😅
  • vem si český Švýcarsko. Nebo českou Kanadu. Nebo tak něco. Plus to spojí s Tatrami, tam zpoznajú baču „keby ma jeblo, niečudoval bych sa!“. Dají si dobrý pívo, v bačovskej krme si, zasaj, dajú hriato a halušky s kapustou a vybavené, ne?
  • Japonci jezděj všude. Takhle: průměrný japonský zaměstnanec má šest tejdnů dovolený za rok, ale bylo by nezdvořilý si těch šest tejdnů vybrat (protože 義理), tak si v průměru tak vybírají dva tejdny, ti, co jsou „hovada asociální“, tejdny tři 😅. No a Japonci rádi cestují, ale je to takovej fofr, všecko nafotí, a pak se před kolegy v práci vytahují s fotkami, kde všude byli.
  • jestli Cikáni mají kočování v krvi (doporučuju Kino Табор уходит в небо, SSSR 1975), tak proti Nizozemcům jsou břídilové, co nevytáhli patu z rodný vesnice. Nizozemci mají karavan a kočují – pořád a všude! Víš, co našli Gringos na Měsíci, když tam přistáli? Dřevák, tulipán a upadlý „NL“ z karavanu! 🤷🏽‍♀️😂 Tak: proč by nekočovali i u nás? Pak jsou ještě Nizozemci, co nejsou kočovný, netahaj s sebou všude karavan, a na něm dvě nizozemský Ukrajiny, už třeba jenom proto, protože nemaj řidičák (🤷🏽‍♀️ – taky v sedmnácti, že? 😂), ti si u nás, zase, pochvalují, jaký je Tuzemák laciný a fajnový chlast na to se kvalitně a rychle ožrat jako prase. Nebo „Geroj“ vodka. Nebo tak něco. Pomiňme takovou nuanci, že v NL by se k tomu chlastu ani vůbec nedostali, ale kdyby se tak zlili a dělali takový alotrium na veřejnosti, co si dovolej tady, tak by je sebralo tulipánový bengo, strčilo by je do tulipánový basy, dozvěděla by se o tom škola, příslušný reverend státní církve, rodičové, uliční vejbor, uklízečka ve škole a měli by po kariéře, a ještě by si odseděli nějakej ten měsíc v base! U nás? Se, za pár šupů, kvalitně vyblejou a vyspí na záchytce, ne? 😎👌
  • Polákům u nás vyhovuje naše jídlo – třeba po smaženým sejru se můžou utlouct, no a potom levný a dostupný chlast. A to, co nizozemský, nebo třeba britský, mládeži: když se Polák tak namrdá v Polsku, tak ho sebere bengo, a v tom Polsku nemaj běžně záchytky, teda oni maj nějaký „detox“ v nemocnici, ale tam se dostaneš, až už ti jde fakt o kejhák. Běžně skončíš na fislárně na speciální cele pro namrdance, a tak nějak všeobecně se ví, že to není nic moc, a že se tam s tebou nebudou srát. To u nás nehrozí: u nás se, v nejhorším případě, vyspí parádně na záchytce, a za pár stovek zlotých k tomu. V lepším případě ho bengo odveze do hotelu, takový taxi zdarma! 🙃😆
  • „Rusáci“ mají rádi naše lázně: třeba Carovy Vary! Nejen bohatí Rusové, ale i Kazaši, Turkmenci atp. Oni to znaj ještě od dob SSSR, a než přišla tady ta cypina s Ukrajinou, tak jim tu jezdily přímé vagony z Moskvy i Pitěru. Tak? Carovy Vary, Mariánský Lázně, Františkovy Lázně milují i „Arabače“, no, občané SAE, poddaní z Saúdoarabskýho království, atp. Saúdským Arabům platí pobyty v Carových Varech i státní erár, například. Na rovinu: kde najdeš takový lázně? A za ten peníz? 😃😎
  • naše ťapiny mají jméno a dobrou pověst, hlavně mezi příhraniční německou klientelou. Takový „Helmut, opravář komínů“ si tu kvalitně vrzne i za třicet, čtyřicet, říšsko-uherských penízů, za to by od německý kurwy dostal leda tak po rypáku. Když to chce „bez hmyzu, s ramínkama a denním světlem k tomu“, tak to má pořád za stovku, za dvě a kvalitu našich ťapin si nemohou vynachválit! 😎 To samé se ale tejká, například, i Anglánů. Nejsme Siam, ale i tak u nás sexuální turistika má svý místo. Samozřejmě, na Kazakhstan nemáme, protože to je nejlepší stát na světě s nejčistšími prostitutkami v regionu, samozřejmě, také s Uzbekistánem: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=PxwylahBfp4. Na ně nemáme!

Rokio

Česko má nejvíce památek zapsaných v seznamu UNESCO. To můze být jeden z důvodů. Dále pak docela příjemné klima.

zjentek

Proč do ČRdele, to fakt nevím, ale… Všeobecně, v přirozenosti člověka je všechno jaksi očumovat, neboli POZNÁVAT. Jde o to, že pouze verbálně se bohužel nedají SPOLEHLIVĚ SPRÁVNĚ přenést všechny poznatky, všechno poznání. Nejen proto, že vyprávějící si velmi rádi leccos „dobarví/okoření“, ale prostě správný obraz jenom pouhým nasloucháním kecům nevytvoříš, no. 🤷‍♂️ Kdyby jo, tak bychom ti chytří pouze usedli na bobek a jen v teplíčku pohodlně bez námahy naslouchali těm nejspíše méně důvtipným, kteří se pořád někam a za něčím pachtili, pachtí a budou pachtit. Jako ta zvířata, nebo ptáci (furt někam lítají, až úplně do konce 🤷‍♂️).

Ale zpět k té přirozenosti. Máme to prostě v krvi, no. Už jako batolata a děcka pořád něco očumujeme, někomu nasloucháme a snažíme se dokonce i číst. AS tohle NIKDY nekončí, za života jde vlastně o jakési never ending story. Očumujeme, nasloucháme, čteme a to až úplně do konce, až k tuhé zimě života. Nejpodivnější na tom všem je fakt, že na tom samotným konci zjistíme, že vše je furt nové a nové, nečekaně NIC tam není již očtené, očučené a pořád je nám dokonce co říct. A to je takový takový malý zázrak, který jen dokazuje, že délka života je docela krátká na to, něco pochopit a něčemu rozumět. Nezřídka se taky stane, že tam, někde na tom konci, pří tý kose, mnoho z nás taky ZJISTÍ a ti stateční následně i pochopí, že máme NEČEKANĚ očučeno, naslyšeno a i jinak vjemově v sobě nastřádáno a nasysleno MNOHEM MNOHEM MÉNĚ, než jak jsme to ve svém životě viděli ještě MNOHEM MNOHEM DŘÍVE během jeho průběhu.

Ano, nasysleno, slyšíš správně! Máme nasysleno uvnitř naších schran, snad duší a jsme tedy obohaceni v nitru, obohaceni duchem, cítíme se znalí a proto I V BEZPEČÍ! Ano, v bezpečí, slyšíš stále správně, synu! Jde o to, synu, že veškerá neznalost je naší zhoubou a bezpodmínečně se S JISTOTOU také stane naší smrtí, naším pověstným Amen(em). A právě zde se dostáváme k odpovědi, PROČ tedy tolik čteme, PROČ stále něco posloucháme a proč vlastně všeobecně očumujeme, včetně turistů jezdících do ČRdele na dovolenou. PROTOŽE PAK SE CÍTÍME BOHATÍ UVNITŘ A TÍM PÁDEM NEZRANITELNÍ!!! Navzdory faktu, o kterým se výše zmiňuji a který nám VŠE SPOLEHLIVĚ VYVRÁTÍ teprve až na tom úplným konci. 🤷‍♂️

(Nezapoměň, synu, na tajemství nás, ozářených světlem velikého Vesmíru, které námi prošlo a kterým jsme počali taktéž zářit a toto jasné světlo předávat dále do temnoty potemnělým a to zní: jen vlastní poznání uvnitř tě ochrání před všude přítomnou a číhající krutou zhoubou, mající se ustavičně na pozoru, čekajíc na moment překvapení, aby zákeřně útočila přímo na tvou fatální slabinu v podobě mentální indispozice a takto tě spolehlivě zahubila. ☝☝☝)

Přeji optimistický náhled na život a PEVNÉ NERVY! (; Děkuju.

Disraeli

Pro lidi je dovolená, když jedou někam jinam, než kde bydlí. Výlet, často do ciziny, zahraničí. Co je pro ně domov, to není nezvyklé a nepředstavuje dovolenou (zájezd).
Pro Čecha bude dovolená nepříklad Chorvatsko, ale pro Chorvata bude dovolená někde mimo Chorvatsko (kdekoli).

Drap

Každého láká něco jiného.
A proč by nejezdili?

GM

Filip84 🤣🤣🤣!