dust8

Proč tu lze zadávat otázky bez prvního velkého písmene?

Akorát to dává zbytečné starosti těm co to pak opravují.

Chtít na konci otázek povinný otazník je taky asi moc, protože trvá moc dlouho vytvořit otázku a tak je jako otázka brána věta oznamovací, která se pak v doplnění otázky už tváří jako otázka.

Nejlepší odpověď
annas

Proč tazatelé vkládají neotázky?

  1. Nepřečtou si pravidla.
  2. Ignorují to, že jsou na stránce Odpovědi. Tedy by měli vložit otázku, když čekají odpovědi. Neřeší, že otázka je věta, ta začíná velkým písmenem a končí otazníkem.

Někteří to po upozornění pochopí, jiní nikoliv, jako by nevěděli, že na začátku věty se píše velké písmeno. Věta bez otazníku je informace, nikoliv otázka.

Otázka čeká odpověď,. „neotázka“ je jen pouhé konstatování určité skutečnosti.

Další odpovědi
marci1

Počítá se s tím, že je všeobecně známo jak otázka (věta) začíná a čím končí. 🙂
Začátek je velký a konec nejistý?

Edison

Aby každý měl možnost ukázat svůj intelekt.

anonym

prostě proto že to zdejší systém dovolí. Optimálně by měl upozornit že otázka začíná velkým písmenem a končí otazníkem ve chvíli kdy uživatel otázku píše a jednu z těch zásad poruší. Pokud systém ale na toto neupozorňuje je jasné že se vždy najde někdo kdo to prostě poruší z neznalosti či jen nepozornosti.

Přidat do formuláře nové otázky hlášení které na to upozorní přímo tazatele ještě před tím než dotaz odešle by bylo velmi jednoduché, prakticky je to ale neproveditelné, pokud nemáte žádného programátora.