Avatar uživatele
Kepler

Proč tolik nových uživatelů věnuje tak málo pozornosti znění svých otázek?

Přečtou si je vůbec po sobě? Nebo ta zdejší striktní pravidla, jak má otázka vypadat, jsou zbytečná? Nestačilo by třeba zadat jen téma otázky s upřesněním níže? O pravopisných hrubkách, to radši jindy. S čím se nejvíce ztotožňujete?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? led, iceT, Alesh, ivzez, briketka10, jirka F před 1908 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Odpoveď byla označena jako užitečná

Jiný názor

Kdyby se to týkalo jen těch nových…

Důvodů je víc:

  1. Není to jedno, ale každý z nás občas něco podělá.
  2. Někteří uživatelé jsou poněkud omezení.
  3. Tazatelé by neměli vkládat příspěvk pod vlivem alkoholu nebo drog.
  4. Skoro nikdo z nových se neobtěžuje přečíst si pravidla a kodex.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lgee

Ta pravidla by neměla být tak diktátorská

Pomalu horší než v severní Korei

Upravil/a: Lgee

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Ta pravidla by neměla být tak diktátorská

Pravidla jsou nesmyslně přísná, hrají si na to, jak je to tu učesané, vyšperkované přitom realita dost pokulhává. Absolutně nedává smysl, proč by měl nadpis příspěvku bt formulován jako otázka, proboha proč? Mám dotazy na povinné ručení, ta to zkrátka nazvu „povinné ručení“. Každý, kdo se na to podívá, hned ví, o co půjde, nemusí nic luštit. Místo toho se tu „nosí“ přepisování nadpisů na nic neříkající formulace „Poradíte mi s problémem (více v popisu)?“. To mi teda někdo vysvětlete, k čemu je to dobrý.
Další kokoťárna je, poučovat uživatele přímo v jejich dotazu. Tak mu zkrátka opravím češtinu a nazdar. Takhle to dělají dobré diskusní servery.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Jiný názor

Z drtivé většiny prachobyčejné lajdáctví. „Dyk je to jedno“. Možná kombinované s vlastní sebestředností: „Já jsem položil otázku tak, jak jsem ji položil, vy jste povini to respektovat a navíc ji správně pochopit a dokonale na ni odpovědět.“

Upravil/a: Edison

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Jiný názor

Řekla bych, že všechno dohromady a taky si myslím, že myšlení občas bolí, proto se nemyslí ani nepřemýšlí. Ale pokud se chci někde trochu prezentovat, tak ať to aspoň vypadá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

To je jedno, každý z nás něco podělá

Beru v potaz,že to jsou otázkáři – začátečníci.A každý děláme chyby tak co,ale souhlasím že otázka by měla být formulovaná a srozumitelná.Ale jak říkám s přihlednutím na začátečníky(no­váčci).

Upravil/a: jirka F

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Skoro nikdo z nových se neobtěžuje přečíst si pravidla a kodex

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Otázka uzavřená, tak doplňuji zde.
U některých asi převyšuje kvantita nad kvalitou.
A jinak to dobře definuje ivzez na základě Tvých bodů ankety.

před 1908 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Z některých otázek příliš často čiší neúcta a pohrdání k ostatním. Je to dokladem chyb ve výchově a špatných charakterových vlastností.

před 1908 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad Selsh,

občas napíši obecně – pomůžete vyřešit problém atd.?

  1. Dotaz je nejasný.
  2. V dodatku je vysvětlení, které je někdy velmi dlouhé, takže se těžko zkracuje.
  3. Nejsem tak geniální, abych všechno znala. Takže někdy popsanému vysvětlení, pokud jde o PC, právní odtazy atd., nerozumím.

Musím i občas hledat v PČP, protože nevím, zda jde o název či obecné pojmenování.

Proto nechávám plůvodní otázku. Takže kdo chce pochoppit, kdo nechce, je bzytečné vysvětlovat

Je těžké rozkliknout celou otázku, když mě zaujala?

Stránka se jmenuje Odpovědi, takže odpověď je přece na otázklu. Pokud není u otázky otazník, jde jen o pouhou informacei.

Je vždy lepší hledat vinu na druhém než na plůvodním tazateli.

před 1908 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ty moje překlepy. Já je vidím až po odeslání.

Text je určen Aleshovi, omlouvám se za chybu.

před 1908 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Lgee: Diktátorství by vypadalo jinak: Nesmyslně položené otázky by byly OKAMŽITĚ bez varování mazány. Zatím jsme jen ve fázi, že tazatel dostane otázku na to, na co se reálně ptá, nikoli na to, co si on sám myslí, na co se ptá.

před 1908 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vy se ptáte, někdo odpovídá, takže dostanete odpověˇ%d, nikoliv otázku.

Kyž si něco myslíte, záleží na tom, jak jste otázku formulovat.

před 1908 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Myslím, že Edison mínil to, že se odpovídající místo odpovědi zeptá na upřesnění otázky.

Někdy je to potřeba kvůli zúžení tématu, jindy k tomu, aby vůbec bylo nač odpovědět (otázka je nesrozumitelná).

Tazatel v takovém případě dostal „odpověď“, která obsahuje pouze doplňující otázku.

před 1908 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vy se ptáte, někdo odpovídá, takže dostanete odpověˇ%d, nikoliv otázku.

Kyž si něco myslíte, záleží na tom, jak jste otázku formulovat.

před 1908 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

„OKAMŽITĚ bez varování mazány“ jsou tady JAKÉKOLIV otázky, to sis toho ještě nevšiml? a TO BEZ VYSVĚTLENÍ ADMINA, jsou jen automatické odpovědi. Kterýkoliv zlatý a stříbrný mazálek může beztrestně ničit ostatní. To není fér a admin to podporuje…

před 1908 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Tady je totiž často důležitější, aby nebyla mezera před otazníkem, než správná a přínosná odpověď.

před 1908 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Přesně 🙂

před 1908 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Ano, házet vlastní neschopnost a nadutost na pravidla druhých.. Dyk je to tak jednoduché, místo přiznání si vlastní malosti.

před 1908 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek