Avatar uživatele
paul1

Proč to u mužů takto nefunguje?

Hodně žen mají za milence ženatého muže a jsou ochotny čekat i mnoho let na to, že se rozvede a vezme si je. U mužů to takto nefunguje – svobodný muž by nečekal tak dlouho na to, že se jeho vdaná milenka rozvede a budou se moci vzít. Čím to je?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, EKSOT123 před 239 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Domnívám se, že to nějak souvisí s RADIKÁLNĚ ODLIŠNOU strategií mužů a žen ohledně rozmnožování. Což je mimo jiné třeba i důvod, proč stále tvrdím, že mužská a ženská nevěra obecně NENÍ totéž – k velké nelibosti žen (klidně by mi za toto tvrzení vyškrábaly oči). 🙂

Pochop. lidé nejsou psi, aby poznali, kdy je „vhodná doba“ (fena hárá). Navíc u primátů (zejména rodu Homo) zpravidla úspěšné oplodnění vyžaduje časté opakovaní a ani to nezaručuje úspěch. Jestliže chce muž zvýšit šanci na zplození potomka (tedy ÚSPĚŠNĚ naplnit svůj přírodou daný účel), JE NUCEN souložit co nějčastěji s co největším počtem žen. A doufat, že „se něco ujme“. Jen tak zvýší své šance na předání svých genů další generaci (zvýší svoji šanci, že zplodí potomka).
(BTW – to je i důvod, PROČ jsou obecně muží mnohem žárlivější. Přírodní selekce. Ti, kteří si „své samičky nehlídali“ (nedostatečně žárliví) úspěšně vychovali potomsto JINÝCH mužů a zemřeli bez VLASTNÍHO potomstva. 😉 )

Ženy tímto „problémem“ ohledně předání vlastních genlů potomstvu VŮBEC netrpí. Příroda/evoluce to prostě zařídila tak, že nemohou vychovat/odnosit dítě jiné ženy (moderní lékařské techniky do toho tahat nebudeme). Místo toho mají tendenci VÝBĚRU „nejlepšího“ možného partnera (z dostupných/mož­ných). Onehdá jsem byl přítomen diskuzi ohledně ženských a mužských erotických snů. Muži jednoduše sní „o harému“, zatímco ženy sní o tom, že všichni muži po nich budou toužit, ale ony „se oddají tomu jedinému pravému“. 🙂

Ač je to, co píši v rozporu se současnou „vymaštěnou“ systémovou masírkou (jejíž účel je zřejmý) a „progresivní“ genderové hysteriky trefí z toho šlak, tak s přírodou (a jejími zákony, případně miliardami let evoluce) prostě NEHNEŠ. Je to pochopitelně mnohem složitější, nicméně to hlavní jsem předestřel dostatečně. Myslím. 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Průměrný chlap se nikdy nebude chovat jako průměrná osoba něžného pohlaví.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Je to uplne jednoduche! Muz nesnese pomysleni, ze jeho pritelkyne ma doma muze! Vidi ho jako velikou konkurenci!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Přestěhoval jsem svou odpověď na komentář.

Muži a ženy často vnímají a projevují svoje city jinak. Je možné, že muži jsou obecně méně trpěliví, více zaměření na krátkodobé uspokojení nebo méně ochotni vložit do vztahu takové množství času a energie. Muži mohou být také méně ochotní čelit sociálnímu tlaku, který s takovým vztahem v mnoha kulturách souvisí.

Důležité je však připomenout, že tato vysvětlení jsou obecná a neplatí pro všechny muže nebo všechny ženy. Každý člověk je jedinečný a má své vlastní důvody pro to, jak se rozhoduje a chová ve vztazích.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

cappuccino>>> Tak jsem DOST zaskočen, téměř v šoku! 😮 😉

Rozhodně jsem nečekal, že za tuhle odpověď dostanu palec od ŽENY! Spíš jsem předem zaujal „odrážecí postoj“, očekávajíc spršku komentářů o chlapskošovi­nistických sviních apod.! 😁

Každopádně za TAKOVOU odvahu (jj, předpokládám, že tímto tvých kamarádek zde značně UBYLO 😉 ) musím dát palec. Ostatně když se nad tím zamyslím, tak i tvá odpověď o „konkurenci“, kterou muži nesnáší je vlastně jinými slovy v konečném důsledku totéž, co píši já o mužské žárlivosti. 🙂

Nový příspěvek