Sandy

Proč si většina Čechů stěžuje na ČR?

Zajímalo by mě, proč si skoro každý pořád stěžuje na to, co máme tady v Čechách… Vím, že to tu není zrovna ideální, ale kde na světě ano? Znám pár lidí, kteří si jeli do USA splnit svůj „americký sen“. Za chvíli se sem ještě rádi vrátili. Vždyť se vlastně máme – v porovnání s jinými státy – dobře. Nejsou tu žádné hladomory, války, pouliční nepokoje, máme poměrně dobré školství i zdravotnictví, dobrou kvalitu vody i pěknou krajinu. Někdo si stěžuje, ře nemáme moře, ale na druhou stranu nám tu aspoň nehrozí tsunami a ani zemětřesení, jelikož nejsme na rozhraní významných seismologických desek a dokonce nás neohrožují ani sopky. Politika nic moc, ale i tak si žijeme dobře. Říkám si, kolik lidí světa by si to s námi rádo vyměnilo… 500 milionů? Nebo miliarda? Lidé z Indie, Kolumbie, Chile, Nepálu, Iránu, Iráku, Pakistanu a většiny států Afriky. Jaký je Váš názor? Máme prostě jako národ vrozenou nějakou potřebu neustále si na něco stěžovat? Jak jsem řekla na začátku, nemáme se sice nejlíp, ale nejhůř taky rozhodně ne.

Nejlepší odpověď
vagra

Souhlasím s vámi.Málokdo si to uvědomuje.Jedna z mála otázek,která je zároveň i odpovědí.
Patříte mezi moudře uvažující lidi.
Ale i tak-mohlo to být lepší!

Další odpovědi
anonym

Je to takový národní zvyk,skuhrat. Stěžovat si na všechno,na všechny..Je to prvek,který patří k povaze č. národa.Jsme,řekl bych, i poměrně závistiví.Proč to tak je – to je dost složité. Na malou knihu.Bude to vyplývat z historie,neměli jsme to vždy,i díky poloze jednoduché.Ale kdo měl?
Mentalita národa se utváří,vyvíjí se díky historii.Příčiny a následky.
Jsme takoví,jací jsme. Některé národy mají mentalitu o dost hůře skousnutelnou.
Máme smysl pro humor,jsme sečtělí,prý máme šarm a vtip,vynaléza­vost…Také rysy – nic moc -vykutálenost,ne­důvěřivost(zku­šenosti)- nemá asi smysl snažit se postihnout všechno.
Nakonec – známe se.

mosoj

Sandy velice si Vás vážím za Váš názor a plně ho sdílím.

Velmi by mně zajímalo do jaké věkové kategorie patříte. Čistě ze statistických důvodů.

tesss88

tak to je hezky řečeno:)
řekla bych,že většina lidí si to totiž neuvědomuje,až pak když se nad tím zamyslí jako vy,jim to dojde.

ReHu

Plně souhlasím se Sandy i Mosojem.

člověk

BUĎTE RÁDI,JINAK BYCHOM NEMĚLI ŠVEJKA A BLBÉ VOLBY