skyacrobat

proč si myslíte, že existujeme?

Nejlepší odpověď
mosoj

Otázka na kterou neumím odpovědět.
Přece život nevznikl proto, aby se tvorové množili. Množení je proto aby se zachovali.
Ale proč život vznikl ? tam bych hledal smysl života. Velmi dobrá otázka ! na kterou ale nejde dost dobře odpovědět protože to zřejmě nikdo neví.

Ve své úvaze vycházím z předpokladu, že vše ve vesmíru má nějaký důvod a příčinu.

Další odpovědi
Awer

Nevím, jestli existuješ. Jsem bůh svého vlastního vesmíru. Pokud jsem pro nějakého jiného boha a jeho vesmíru nereálný, co s tím?!

manon

Už se to tak prostě přihodilo. Hlubší smysl to zdánlivě nemá. Třeba pro nějaký vyšší systém něčím jsme, třeba něco pro něj produkujeme – třeba zábavu :) Jsme takoví malí mravnečkové, co do nich možná někdo občas pro zábavu strčí, občas do nich foukne, zaleje trochu vodou, zatřese nimi…
Myslím to tak – jednou jsem viděla dokument, jak slepice stojí v mraveništi a vyzobává mravence – z pohledu mravenců byla tak velká, že ji nevnímali, lezli ji po nohách, vůbec se ji nebáli, protože jejich vnímání na ni nestačilo. Jsme taky takoví mravenečkové…

dudu

Je docela možné, že někdo zkoumá vlastnosti života a jeho schopnosti produkovat různou míru inteligence, tedy získávat a shromažďovat informace a poznatky jako hybatele svého dalšího vývoje. Třeba ten „někdo“ prozkoumal řadu planet a na vhodných místech založil kolonie nám docela podobných bytostí, časem tato místa navštěvuje, občas průběh pokusů přenastaví nebo neperspektivní chov zlikviduje. Jde nekompromisně za svým cílem a osudy pokusných objektů ho zajímají jen okrajově. Proto určitě není od věci chovat se a jednat tak, aby tento někdo se při nejbližší návštěvě matičky Země nerozhodl dosavadní pokusy zde ukončit a založit novou sádku!!

registrovana

abychom mohli umřít.

led

O čo jednoduchšie to mali dávní ľudia, nemuseli a ani sa netrápii touto myšlienkou, „Je to božia vôľa“ (nezáleží na náboženstve, táto veta platila vo všetkých). No dnešní ľudia, niekedy aj rozmýšľajúci nad zmyslom života – kto som, prečo som, čo tu robím – to už nemajú také jednoduché.
mosoj povedal: … vycházím z předpokladu, že vše ve vesmíru má nějaký důvod a příčinu.
Otázku som teda položila v rôznych dobách:
Praveký lovec: Som, lebo lovím – lovím, lebo jem – jem, lebo som. Čo chceš viac?
Mazaný pán Zagloba (Sienkiewicz – Pán Wołodyjowski) to povedal jednoduchšie: Myslím, teda som.
Dnešný podnikateľ (nie zhŕňač peňazí) to previedol do súčasnosti: Mať tak tvoje starost a moje peniaze…
Takže odpoveď na otázku nie je jednoduchá a záleží na uhle pohľadu odpovedajúceho

anonym

smysl naseho zivota je vyroba platu, … zeme potrebuje ochrannou plastovou vrstvu, nevedela jak je vyrobit a tak jsme tu na chvili my 🙂
Doplňuji:
oprava *vyroba plaStu

KdoSiOdJinud

Myslím, tedy jsem. :)

Jahodinx

Ja si to nemyslim..

sele.ačrev

Aby jsme žili a zas umřeli

david22

Byli jsme stvořeni k obrazu Božímu.
Doplňuji:
manon: a já bod nedostanu?