Lucijej

Proč se vyznamenání např. Řád bílého lva pouze propůjčuje, proč se neuděluje?

Doplňuji:
Letos ho dstali tři nebo čtyři důstojníci, tak, když už stejně dělají „kopie“, tak už jim je snad můžou nechat, ne?

Nejlepší odpověď
tom004

Myslím si,že tady je to vysvětleno seriozněji.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%98%C3­%A1d_B%C3%ADl%C3%A9ho_l­va

Další odpovědi
bolak

Řád bílého lva je dnes u nás něco jako pornokazeta v osmdesátejch letech. Hlavně na to proboha nesviťtě UV.

Drap

Z ekonomických důvodů. Hospodářství jde od deseti k pěti, tak se řád jen propůjčí, potom zase vrátí a může ho dostat další. Zkrátka šetřit se musí na všech úrovních.

Pantata

Taky si myslím že mají jen jedinej a beztak ne originál…