AnaMaruska

Proč se vyjednává se sebevrahy, ohrožují-li jen sebe?

Například na Nuselském mostě…

Nejlepší odpověď
pl4toon

Některá pohnutí mysli jsou opravdu silná a ne každý je schopný odolat takovým tlakům. Psychická odolnost a znalost sama sebe přichází s věkem, někdo se třeba nenaučí se sebou pracovat vůbec za celý život. Proto přicházejí na pomoc vyjednavači, aby člověku na hraně rozmluvili jeho úmysl, nebo do něho hučí tak dlouho, že si nešťastník svůj budoucí čin rozmyslí.
V pozdějším čase jim pak třeba přicházejí děkovat a ukazovat svoje děti. Slyšel jsem i o případech, kdy zvou tohoto „tajemného přítele“ i na své svatby, či křty svých dětí.
Umět vyjednávat s lidmi na pokraji zoufalství pokládám za velké umění a hluboce smekám před každým, kdo to umí :)

Další odpovědi
www

Poněvadž úmysl může mít spoustu často malicherných a řešitelných příčin, včetně nemoci. Navíc je záchrana lidská a prospěšná pomoc.

anonym

Protože každý život má hodnotu a vše se dá vyřešit bez toho, aby se muselo umírat, to snad stačí, ne?

rigormortis

Stát je tu od toho aby chránil oobčany…i od sebe samých…

anonym

pl4toon nevím, jestli s věkem, proč spáchá sebevraždu třeba šedesátiletý člověk? Ten by sebe sama měl přeci znát dobře, no a? Stejně to udělá, třeba proto, že je tak sám, nebo nemocný, zadlužený atd.

pl4toon

Tak ani jsem si nedělal ambice, že by můj příspěvek obsáhl všechny alternativy, to bych se musel asi hodně rozepsat. Snažil jsem se postihnout tu asi nejčastější příčinu a to je u mladých a mladistvých hlavně fakt, že se nedokáží vyrovnat s nastalou situací, která z pohledu dospělého zkušeného člověka může vypadat jako malicherný důvod, prostě úplná ptákovina. Viděl jsem před pár lety dokument o policejních vyjednavačích na ČT a toto si z něho pamatuji jako nejčastější náplň jejich práce.