Bronzový

Proč se věk trestní odpovědnosti váže k věku povolení sexu?

Proč když jsou návrhy na snížení věku trestní odpovědnosti, snižuje se rovnou i věk, kdy je povolen pohlavní styk?
Já bych dala trestní odpovědnost klidně od 13, ale pohlavní styk bych dovolila třeba až v 16.
Nejsem žádná stará babka, co by si stěžovala na dnešní mládež :-) Jsem 21 letá studentka a vím, že v 15 ještě nejsou lidé vyzrálí na to mít sex, ale ve 13 jsou někteří kluci pěkní vychytralí parchanti....
Jaký na to máte názor?
A nevíte, zda to musí být stejný věk?
Děkuji :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Každopádně je na ženě kdy začne ze sexem a neovlivní to žádný zákon,že kluci v tom věku jsou jací jsou je tím že psychicky dospělí jetě nejsou.Ovšem právě proto je zodpovědnos na dívkách,aby se chovali zodpovědně.

Další odpovědi:

Bronzový

Já si myslím, že se sexem je to stejné jako s kriminalitou. Lidé jsou dříve dospělí než bývali dříve. Znám spoustu čtrnáctiletých holek které už nejsou panny. Od 10ti let chodí namalované do školy a vypadají o dost starší. O klukách ani nemluvím, myslím že začínají se sexem tak ve 13ti letech. Nejsem proti aby uzákonili sex od 14ti let, ale musí používat antikoncepci a kondomy, aby nebyli najednou samé mladé maminky. Pořád je to lepší když si budou užívat sex už od 14ti, než ve stejném věku fetovat, kouřit a pít alkohol.

Bronzový

To je všechno otázka hormonů. Někteří jsou vyspělí až příliš brzy a někteří déle. Samozdřejmě emočně nejsou dospělí ani náhodou. A vychytralý parchanti jsou nekteří i v pozdějším věku - a děvčata také neboj. Je to spíš o tom, že už se na to (sex) tolik nehraje. Stává se mnohem běžnější zábavou mladých. Dokonce si myslím, že pár zlomených srdcí a pár ozkoušených partnerů může zlepšit budoucí výběr partnera pro život.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 395
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.