Proč se v reklamách na dámské hygienické potřeby mluví o tekutině a né o krvi?

Z jakého důvodu se podle Vás v reklamách na vložky a tampóny mluví o absorpci tekutiny
a né o absorpci krve? Ze strachu z pohoršení TV diváků? Přijde mi to v dnešní době zvláštní, když
jsou všude potoky krve v kriminálkách, že by to v reklamě "pohoršovalo"...

Děkuju za odpovědi

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Protože reklama má evokovat příjemné pocity - jinak by, až na výjimky, byla k ničemu...
Takže zatímco propagace vložek zmiňuje "tekutinu" (i když všichni vědí, že jde o krev), propagace ´akčního krváku´ ukazuje "krev" (i když všichni vědí, že jde o potravinářské barvivo a sirup)...
;-)

Další odpovědi:

Bronzový

... protože ne vždycky jsou na krev,ale používaj se i proti inkontinenci ...

Nikdy nevíš co jim tam teče.

Bronzový

gecco má v podstatě pravdu. V případě reklamy a její právní úpravy je nutno nahlédnout do zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů. Ten v § 2 vypočítává, jaké druhy reklamy jsou zakázány. Mimo jiné se tedy zakazuje reklama, která je v rozporu s dobrými mravy. Určitě není mravné vysílat reklamu na hygienické potřeby, které by explicitně vyobrazovaly krev. Proto ta tekutina ;-)

Ještě mě napadá, že by důvodem mohl být i zákaz diskriminační reklamy, neboť zmiňované problémy se můžu netýkají.

Jde jen o můj názor, nechci vyvolávat diskuze o mravnosti či nemravnosti jiných vysílaných reklam.

Bronzový

- lebo feministkám viac záleží na oslovení slečna/pani, než na prezentácií telesných funkcií a trápnej modrej tekutine....keby bola aspoň ružová

a ked môže v reklame na inkontinenčné vložky zaznieť ,,neželaný únik moču", môže zaznieť aj krv

nikdy sme sa na marketingu neučili, že toto je priamo zakázané povedať.....

Bronzový

nejde o krev v pravém slova smyslu, ale o odumřelou a vyloučenou děložní sliznici (endometrium) s příměsí krve

Diskuze k otázce

Petruse20

Ovšem co se týče třeba těch vložek na únik moči, tak tam v klidu řeknou, že se používají při nechtěném úniku moči a neřeknou při nechtěném úniku kapaliny...

a co se týče odpovědi Luxxe, tak tam už by vůbec neměli dávat slovo "tekutina", když jsou tam ještě jiné "věci"...

Stříbrný

Dochy

Mám pocit, že "krev" není v daném případě zcela přesný pojem. I když geccovo vysvětlení je pravděpodobnější, než že se jen reklamáci snažili nepoužívat nepřesné výrazy ;-)

Zlatý

gecco

Dochy, obávám se, že použití přesných, správných a pravdivých termínů by reklamu obecně odkázalo do stavu nefunkčního...
;-)
V reklamě na vložky by pak vedlo ke krachu výrobce, který by takovouto reklamu v pominutí smyslů markeťáků uvedl...
;-)

Petruse20

Hezky vysvětleno:) Asi to tak bude, i když mě osobně zmínka o "tekutině" spíš točí než aby ve mně evokovala příjemné pocity.

Zlatý

gecco

Já se na reklamy nekoukám - mně "točí" i ty na nářadí či auta...
;-)

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 778
Zlatý briketka10 584
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 430
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.