Comanch

Proč se toho všichni bojí?

Otázka není ani tolik o odpovědi, ale o zamyšlení a postěžování si. Spousta lidí má silné řeči, jak budou jednou podnikat. Někteří mají i nápady, které občas nejsou tak špatné. Tito lidé jsou všude okolo nás. Mluví o tom, jak jednou budou vydělávat velké peníze a svoje uznání u ostatních si půjčují z nejisté budoucnosti. Pak ale příjde blázen jako jsem já, který svoje řeči o podnikání začne plnit. V tu chvíli najednou všichni ti „budoucí podnikatelé“ zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Příjdete za nimi se začínajícím projektem, který má dobrý koncept a vyhlídky, ale spolupráce se nedočkáte ani od jednoho. Nevím, proč mě to štve, když je to vlastně jejich blbost. Ale mrzí mě, že slova lidí jsou mnohem větší, než jejich skutky.
Budu rád za jakoukoliv odezvu. Díky.
Doplňuji:
tom004: Svoje podnikání jsem rozběhl na začátku června tohoto roku. Jeho cílem bylo dokázat sám sobě, že to JDE. Produkty se skutečně prodávají a já jsem se naučil spoustu věcí. Samozřejmě z toho nejsou obrovský peníze, ale jde mi především o to, učit se a rozvíjet podnik (jsem student). Beru to jako mezikrok a nyní plánuji rozject to ve větší míře. K tomu ovšem potřebuji více lidí a zde se dostáváme k problému …

Nejlepší odpověď
arygnoc

protože to stojí prachy.
v daních, v platech, v odvodech, v předdavcích.
v protekci.
v reklamě.
VŠUDE!

všechno musíte zaplatit dopředu, jenom zákaznicí vám můžou platit pozadu (faktura – 3 měsíce!!! – to je normální)

Další odpovědi
ten který je

Jedinou jistotou je na nikoho se nespoléhat a věřit sám sobě.Je už na vás zda se to povede či nikoliv.Chybou je vidět hned velké peníze.

hanny 2

Víte,ty časy,kdy se každý do podnikání hrnul,jsou dávno pryč.A ti,kteří nedrželi nikdy ŽL v ruce,jenom pomlouvají podnikatele a živnostníky a tvrdí o nich,že jsou zloději a myslí si,že neví co s penězma.Každému bych přála,ať si to vyzkouší.Vy se ničeho nebojte,jděte do toho a spoléhejte hlavně sám na sebe.Nikomu nevěřte,lidem se nechce dělat a jestli k tomu lidi potřebujete,tak si je vybírejte pečlivě,ať Vás nepodrazí a neokradou.Je to těžké,já vím.....
A pamatujte si – „Nemusí pršet,hlavně když kape“,tak jak napsal Tom,nechtějte hned zbohatnout!
Doplňuji:
Opravuji – ne tom,ale ten který je – omlouvám se!

tom004

Slova jsou věc prvá.Začít podnikat,druhá­.Přežít,a neztratit iluze,třetí.Je jich ještě dost.Oznam tak za půl roku,jak jsi dopadl.Podnikat v naší společnosti,chce minimálně odvahu,a být trochu víc,než jen „blázen“. 🙂
Doplňuji:
Tak,to Ti přeji úspěšné pokračování,a dobrý „čich“,při výběru spolupracovní­ků.Nevím,jak je obor ve kterém podnikáš závislý na různých předpisech,nor­mách,vyhláškách,ap­.Jsou největším problémem podnikatelů.Tedy,ne oni,ale úředníci,díky jejichž nekompetentnosti,a neustálým měněním „pravidel hry“.

anonym

Hlavne neberte do podnikani zadne sve kamarady … muze se stat , ze bude po podnikani i kamaradech. Beru to tak , ze vzali do zajecich uz pred … ( protoze jsou poseroutkove ). Meli mlcet , pak by bylo vse ok… ale na druhe strane , na ne v pripade neuspechu ten neuspech svezt nemuzete. Za uspech i neuspech budete uz zodpovedny jenom vy… preji vam ten uspech a poradim jen jednu vec. Budte poctivy ( nesnazte se " precuravat " financak ( ono to hodne boli , pak v unoru , nebo v cervnu platit dane ,… ja jsem platce DPH , tak na dan. priznani mam cas az do cervna . Vim o cem mluvim .. a jsem asi jedina , ktera se vzdy tesi na kontrolu f.u. , protoze me vzdy pochvali … , vrati se vam to v dobrem … Doufam. 🙂 -iv-

lexx

statistiky hovoří jasně: 80% nových živností do roka krachuje. jo začít šlo těsně po revoluci když se samoobsluha vydražila za 150 000 Kč (tenkrát možna Kčs) dostupné a levné úvěry, prodalo se cokoliv – kytky, cihly, elektronika i kola, pračky a mrazáky…trh byl nedostatkový a kupní síla, úspory obyvatel značné. natož dnes je přesaturován a krize z nadvýroby, nezaměstnanost, nouze jakož i chudoba a všechny ty…vymoženosti raného kapitalismu

jendahun

Provozuji živnost desátým rokem,stojí to za ho…,letos úplná katastrofa a zhoršuje se to.Na druhé straně co mám dělat v padesáti,že?Člo­věk je tak trochu sám svým pánem a žije v iluzi,že není na nikom a ničem závislý.Jenom­že,když nestihnete zbohatnout do důchodu – zapláčete.Nedej bože že onemocníte.
No přeji hodně zdaru ve vaší hazardní činnosti.

terry

Jsem OSVČ 18 let. Práce mě baví i živí.

Pokud s někým mluvím o případné spolupráci, lidi mají plnou pusu plánů. Pak ale zjistím, že raději volí zaměstnání bez starostí. Byť jim zaměstnavatel určuje kolik za práci dostanou – většinou to moc není, kdy mohou mít volno, kam na dovolenou (co jim dovolí peněženka – potažmo zaměstnavatel), čím budou jezdit do práce, jaké jídlo budou jíst atd.
Takže si myslím, že jsou především pohodlní. Ne že se bojí. Jsou i možnosti bez rizika.