zjentek

Proč se svátek práce slaví volnem?

Nechápu to 🤷‍♂️🤦🏼‍♂️, váš autista.

Cappuccko>>>a ony letos v květnu někde ještě kvetou ovocné stromy? Kde? V které lokalitě. 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Nejlepší odpověď
Drap

Proto, aby se mohl řádně oslavit. Je to svým způsobem i oslava možnosti pracovního volna. Slaví se od roku 1886 na počest potlačené stávky dělníkú v Chicágu, kde požadovali mimo jiné i osmi hodinovou pracovní dobu.

Další odpovědi
cappuccino

Aby mohli panove libat sve vyvolene pod tou nejkrasnejsi a nejvonavejsi jabloni!!
A to bez prace a bez stresu!!

marci1

Kdysi to bylo pro to, aby lidi mohli jít do prvomájového průvodu. 😄

da ny

Práci je třeba ctít a vzdát jí hold. 😉
Pro mnohé lidi, je to jediný zdroj obživy. Pracující slaví svátek.
Tedy jen někteří.
V nepřetržitých provozech se jede, v nemocnicích, energetice,
záchranné služby, dobytek svátek nezajímá, potřebuje nakrmit.
Obchody jedou na plné pecky,.
Je to svátek mezinárodní.
U nás má význam i jako den zamilovaných.

„Kdy a kde vznikl
Historie svátku sahá až do konce 19. století. Impulsem byla celodenní stávka dělníků, která se 1. května 1886 odehrála v americkém Chicagu. Pracovníci tehdy usilovali o kratší pracovní dobu beze změny finančního ohodnocení. Konkrétně bojovali za osmihodinovou směnu, která je dnes už standardní. Dva roky nato napříč státy USA proběhly první oslavy svátku opředené demonstracemi. V roce 1890 byl 1. květen uznán coby oficiální státní svátek v mnoha zemních světa, včetně České republiky.“

elkon

Nejen svátek práce. Je to státní svátek. Do školy jsi asi nechodil že. Státní svátky a významné dny České republiky jsou dny v roce, které určuje zákon č. 245/2000 Sb. Jejich cílem je připomínat významné události v historii českého národa a některé jeho tradice. V České republice máme celkem 7 státních svátků, 7 ostatních svátků a dalších 15 významných dnů.

aliendrone

ZASE provokuješ? Už jsem ti snad vysvětlil, že správně progresivně NEMŮŽEŠ být autista, nýbrž ELEKTROautista (s nulovou uhlíkovou stopou)! Nechovej se jako Putinův agent (nebo čínský, či jakéhokoliv jiného právě aktuálního BUBÁKA), mysli na hysterické záchvaty těch PRAVDY a LÁSKYplných. Ty totiž mohou vést až k poškození mozku. A než začneš držkovat cosi o neexistenci 1 (znám tě, ZNÁM! 😉 )…, tak uvaž, že i PRÁZDNÁ MNOŽINA je množina. 😂 😂

Být k ostatním tvrdý NEZNAMENÁ být krutý. A dokonce i z pravdoláskaře může být s trochou snahy UŽITEK. V uranových dolech (to z té marginální skupinky zručných), no a ta většina alespoň jako HNOJIVO. Mysli na to! 😂 😂 😂

Filip84

Ty nechápeš věcí … Vlastně prakticky nic, že? 🙄

A jak bys ho chtěl slavit? Jízdou králů?

Nebo orgiemi?

Nebo bys postavil arénu, a na první máj by byly gladiátorský zápasy?

Nebo maškarním průvodem?

Nic proti orgiím, ale jak by si, při nich, mírumilovní pracující zazpívali Internacionálu? Nebo Píseň práce? Nebo něco podobného? Takový gladiátor v aréně, zpívající Píseň práce, působí taky poněkud nepatřičně. 🤪

Však nemusíš chápat, chleba nezlevní, máslo nezdraží, vlaky nepřestanou jezdit a potok nepoteče do kopce. Morduj si dál makovici, alespoň dřív natáhneš brko a bude tady alespoň o jednoho pacoše míň! 🙄🤪

zjentek

Filip mamrd: Ve tvém světě nechápu věcí… Vlastně prakticky nic.

V tom mém nic nechápeš ty. Vyřešené, záhada objasněna 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ („oni“ tě naučili jen jedinou půdu a vysvětlili ti že po ní budou šlapat titéž mamrdi [dosud oki] ovšem že tato půda je taktéž CELÝM ŠIRÝM SVĚTEM 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️… což hrubým životním omylem [a tento omyl správně vystihuje právě pojem ŠKOLA ŽIVOTA kde tápeš jako nebohé pískle]).

cappuccino

@zjentek: Kdyz se chce, tak se chce! A pri trose fantazie to muze byt i serik!!
Takze zadne vymluvy!!

Savier

cappuccino: To bohužel není můj případ. Já budu maximálně líbat tak něco jiného…

Filip84

Savier: Tak si umyj zuby – kyselinou! 😜, se celkově zkulturni, se umyj, potři se olejem, vem si čistý tričko a bombarďák, uprav si vousy, nebo se ohol, ohol koule a kolem ptáka, nebo to vystříhej, prostě abys tam neměl křovinu, zajdi do Kauflandu, tam mají tucet šprcek za čtyřicet korun, a jdi někde, kde se nacházejí holky a udělej to, jako je to v tý známý anekdotě, která nemá být vtipná, ale poučná:

„Slečno, nechtěla byste se se mnou vyspat?“
„A přes hubu jste ještě nedostal!?“
„Ale dostal, ale také jsem se už s několika slečnami vyspal!“ 🤷‍♀️

cappuccino

@Savier: ale za to si muzes sam! Kdybys vcera byl palit carodejnice, tak by se tam mozna nejaka nasla!!
A uz prestan s tou sebelitosti!! Bud chlap!!