cojavim6669

Proč se slova ‚and‘ a ‚end‘ vyslovují stejně, když ‚e‘ se vlastně v angličtině čte ‚i‘?

Nejlepší odpověď
quentos

Otázka je založena na dvou nepravdách, resp. jedné nepravdě a jedné polopravdě:

  1. ""And" a „end“ se vyslovují stejně." Ne, nevyslovují. And se na rozdíl od end čte s tzv. širokým e.
  2. „e“ se v angličtině čte „i“. Ne vždy. Jen v tzv. otevřených slabikách – a „end“ je zavřená. V zavřených dslabikách se čte jako „e“.

Další odpovědi
Agneta

No to angličtina:DD
Tam je toho víc, to se musíš prostě naučit.

houbín

Protože neexistují pevně daná pravidla pro výslovnost.

Například:
carpet /ka:pit/
tent /tent/
when /wen/

Kelt

Protože and je spojka, tedy nevýrazné slovo s oslabenou výslovností, end je substantivum, je na něm důraz. Jak se čtou hlásky, to je důležité pro spelování.

talka

A proto – není nad IDO nebo esperanto!!! Jednotná fonetická výslovnost.