Syd

Proč se sanitce přezdívá rychlý šípy?

Nejlepší odpověď
mosoj

Proč asi ? Že ?

Další odpovědi
led

Zaujímavá otázka. Túto prezývku som ešte nepočula.
Skúsim použiť asociáciu, čo vidím pri spojení sanitky s Rýchlymi šípmi.
Rýchle šípy – chlapčenský klub od Jaroslava Foglara – sú všade tam, kde treba pomoc.
RZP – rýchla zdravotnícka pomoc – sanitka – ide všade tam, kde treba pomoc.
Teraz spojme tieto dva významy a teoreticky môže nám výjsť tá prezývka.
„Ta sanitka jede jako Rychlé šípy od Foglara, všude, kde se něco děje i přes zácpy“
PS. verte, neverte… je to len úvaha, čo by bolo, keby bolo…