Lgee

Proč se říká, že volby nic nemohou změnit?

Jak zde jeden uživatel psal; Přeci pokud se volil jiný zastuputel tak mohl rozhodnout jinak ne? Jak chápat tuto nadsázku?

PS: nevim jak si to vysvetlit , že se to píše všude na internetu, jak je to myšleno, pokud volby nejsou povržené, tak jsou přeci lidi v parlamentu podle toho jaké lidi zvolili, to jak rozhodují daní politici už je něco jiného, sice většinou rozhodnutí voličů je nezajímá, ale nějaký zvolený politik může rozhodnout odlišně.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Protože všechny politické strany a hnutí chodí kolem opravdových témat a skutečných problémů jako kolem horké kaše. Raději si vymýšlejí zástupné problémy.

Další odpovědi
JežíšKristus

To říkají starší generace, které vždy mohly volit jen Národní frontu = komunisty.

Naopak v dnešní době jsem i na tomto serveru viděl příspěvky typu „hlavně ať to zůstane stejné, ať se po volbách nic nemění“.

Disraeli

Protože mění mimnimum věcí, co změnit mohou. Změna pár týpků nebo stran za jiné, je skoro zcela bezpředmětné. De facto (ani jinak) se nic nemění. Jen může vldánout jiná strana s jiným názvem popřípadě jiné uskupení stran… a jako premiéra a pár ministrů (a prezidenta) máme jiného politika/byrokrata… pro lidi se však měni jen ten ksicht, který vidí v novinách, článcích a v TV.
Mezi strany není nijak zvlášť zásadní rozdíl (ať už se víceméně hlásí k čemukoli). Výsledky jsou skoro vždy stejné. A ostatně taky ve většinu případů absolutně nezáleží na tom, k čemu se hlásí nebo jaké mají sliby. Praxe je pak úplně jiná a stejná jako u přechozích vlád.

Cvrčák

Aby odrazovali jiné, kteří váhají, jestli mají jít volit. Ironií je, že tito lidé, kteří tuto frázi opakují, pak sami k volbám jdou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lgee

Disraeli – většinou vše zůstává stejné, ale neplatí to přeci vždy, a už jen to že se to nezmění k horšímu znamená že to „něco změnit“ může, i když málo věcí většinou.

JežíšKristus

Ono se mění hodně věcí, legislativní činnost zákonodárců je obsáhlá. V řadě oborů se ani nestíhá nová legislativa sledovat… Samozřejmě, změna jde vždy na ruku tomu kterému lobbistovi (=podnikateli), který zaplatí nejvíce (paradoxně na lobbying máme taky zákon)…

Lgee

Kdo by to měl konkrétně zakazovat (ty volby?)

Lgee

To ano, tudiž něco změnit mohou (mění složení zakonodárného sboru) a někdo může rozhodnout jinak, jak to rčení tedy chápat celkově? Jakože se většinou nic nemění, nebo že se nezastupují zájmy lidí ale politiků u „koryta“?