sesednizkola

Proc se rika, ze je v Praze drahe vse?

Kdyz pominu bydleni (coz samozrejme nejdulezitejsi polozka je), v par diskuzich o Praze a bydleni v ni tak jsem cetl, jak se docela dost lidi co se budou stehovat sem uplne desi neskutecnych cen potravin zabavy a vseho. Nevi nekdo kdo ma zksenost s bydlenim tady i jinde kolik rohlik nebo pivo a tak stoji na smichove a kolik treba v beroune? Jen tak pro srovnani.

Nejlepší odpověď
gecco

Naopak – v mnoha ohledech je v Praze levněji (ten rohlík a pivo teda nééé…)…
😉
Proč myslíš, že lidé z ´venkova´ jezdí nakupovat do Prahy? – mnohdy lepší ceny a prakticky ve všech ohledech širší sortiment…
Dražší jsou jen služby – holt – ´pražák´ nedělá za ´venkovské´ ceny…

Další odpovědi
Agneta

Na Smíchově na Andělu je to stejné, jako na náměstí v Berouně, ať už rohlík, či pivo atd.:D
To celé je myšleno poněkud jinak: Jde o největší koncentraci zámožného obyvatelstva v Česku, a tak se tomu i tržní hospodářství jen přizpůsobuje – ale jen v určitých oblastech:D
Doplňuji:
Já bych si takový rohlík z bílé mouky nekoupila…takže mně se neptej:DDD

cochee

Jiné ceny – jiné platy. Stát ve státě.

anonym

V Praze je naopak nejlevnější jídlo.Přijeď do Krkonoš a uvidíš.Kvůli turistickému ruchu jsou tady potraviny nejdražšī.Tady se vydělává okolo 10 tisíc a chleba stojí 35 Kč.V Praze jsou platy daleko vyšší a potraviny tam jsou levnější.Pražáci, kteří tady mají chalupy či sem jezdí na vleky a jsou tady ubytovaní, tak si vozí jídlo z Prahy.

Pepa25

Dražší jsou především služby – od toho bydlení po všechno ostatní (např. ostříhání se stojí v Praze minimálně o třetinu víc, než kdekoliv jinde), takže samozřejmě i ta zábava (včetně piva v restauraci). Na druhou stranu základní potraviny stojí stejně, ne-li míň (velká konkurence obchodů).

talka

Kdysi platilo: V Praze je blaze, ale draze.