RyuzakiKate

Proč se říká „Tohle si za rámeček nedá!“?

Má to asi být něco podobného jako „Tohle si vypiješ!“ a podobně, ale jak to vzniklo?

Nejlepší odpověď
Drap

Věcidůležité, získání nějakého ocenění a podobně se dříve rámovala a vystavovala. Pokud je něco pro někoho nepříjemné, urážlivé , tak si to nikde nevystaví a nedá to tedy za rámeček.

Další odpovědi
anci

Znamená to, že se tím nebudete chlubit.V podstatě nebude to na očích, nebudete to vystavovat na odiv…

briketka10

já si myslím, když má někdo z ostudy kabát, že si to nedá za rámeček, jako trapas a tak, to se říká každou chvíli o politicích, fotbalistech a teď jsem četla i něco o Obamovi..
Doplňuji:
Kiks, který si gólman Fleury za rámeček nedá..
Otevřená zpověď Kristýny Kočí: To si Vít Bárta za rámeček nedá..
Golf aktuálně:Doran v záři reflektorů, ale za rámeček si to nedá..
Tak to si Obama za rámeček nedá… Jan Neoral

to jsou některé příklady co jsem našla u titulku článku.

quentos

Chápal bych to asi tak – za rámeček si obyčejně dáváme hezké věci. Tímhle tedy naznačujeme, že dotyčnému neuděláme nic hezkého…

Sancha

Co si dáváš za rámeček(myšleno fotorámeček) – určitě něco pěkného co se ti líbí, co chceš mít stále na očích a vzpomínat na to.

Ella

to znamená, že dotyčný se tím co bude následovat určitě nikde chlubit nebude…