bolak

Proč se říká „Přisel k tomu jak slepej k houslím“?

Z fotbalovýho prosředí to asi nebude, takže co je tam za pointu? Dyť i slepej může hrát na housle no ne?

Nemělo by to bejt spíš vobráceně, přišel k tomu jako houslovej hráč ke slepotě, jako že si šmitcem vytento voči?

Nejlepší odpověď
Alesh

Je to podle toho, že když v dobách dávno minulých někdo oslepl, tak velmi často končil jako žebrák. Z jisté solidarity mu byl věnován nějaký hudební nástroj, např. housle, aby si to žebrání zefektivnil.

Další odpovědi
anonym

Asi chlastal pančák!

bolak

Alesh: To dává smysl. Možná že facka vopravdu bude. Kdes to vyčet? :)

bolak

Alesh#2: Ale pokud je to tak, tak proč se tohle přirovnání používá ve smyslu „náhody“?

manon

Náhodou, slepý fotbalista dostane housle ráz naráz :)
Ne, vážně. Nevím a počkám, až to někdo vyřeší.