martin21000

Proč se říká o Rusích, že jsou ruská mašina?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak to vychází z tradice Sborné, že? Prostě v dobách minulých za éry trenéra Tichonova to byl tvrdě sehraný tým, který budil dojem jednoty, rozjeté mašiny, kterou nejde zastavit, když se rozjede a vše co ji stojí v cestě rozmetá. Prostě vnikl tento příměr k mašině a už se jich to tak nějak drží.

Další odpovědi
anonym

Pozitivně – Rusové (resp. ruské týmy) fungují jako dobře promazaný stroj – jako jeden celek, bez chyb, bez zaváhání, naprosto přesně.
Negativně – tak, jako se stroj ´neohlíží´ na nic ve svém okolí, i oni ´jedou´ bez ohledů, bez emocí, bez respektování kohokoli-čehokoli.
😉
Vyber si.

mosoj

Protože jsou. Byla doba jak se zde píše, kdy je bylo velmi těžké porazit a trvalo to mnoho let. Aby se ukázalo kdo je lepší, byl zorganizován turnaj kanadskoamerických profíků se sbornou. Tam se teprve ukázalo kdo jde přes mrtvoly. Nicméně sborná obstála.

Mowla to si myslíš, že si nepamatuji na první zápasy kanadskoamerických profíků s Rusy. Tam bylo vidět kdo jde přes cokoliv a respektování čehokoliv.
tehdy také vznikl ten příměr.

Nakonec Američané to také nyní předvedli.

Mirdas

Je to příměr k takřka dokonalé hře reprezentaci SSSR, ovšem vykoupenou neskutečným drylem, bez jakéhokoliv ohledu na rodiny hráčů, jejich zájmy, názory a vlastně cokoliv co by je mohlo rozptílit od úkolu, který jim udělil nejvyší sovět a to jest vždy vítězit.
Sice se o nich nepsalo jako o profesionálech, ovšem každý z nich se ani nesměl ničemu jinému věnovat než byl hokej a tento úkol strany.