zjentek

Proč se před rokem 1989 komunistická část Německa nazývala DDR (Německá DEMOKRATICKÁ republika)?

Režim zde byl stejný jako tou dobou u nás v ČSSR, tedy v čem tam spočívala ta tzv. demokracie?

Odpovědi
Pepa25

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lidov%C3%A1_de­mokracie

aliendrone

Hmm, proč ne? My (Črdel) se také označujeme za „svobodnou společnost“, tvrdíme, že jsme „právní stát“ (pravda, neznám přesnou definici, ale za sebe si TAKTO právní stát nepředstavuji), hloupě žvaníme o existenci „volného trhu“ apod. POHÁDKÁCH.

Venkoncem ty sám se můžeš klidně označit coby „zjentík, co všechny baby přefik“. Což NIC NEMĚNÍ na tom, že „je to jinak“. 😉 😁 😁

agentpv

Tak to vím naprosto přesně, bylo to podle košil DeDeRonek.

led

Pretože bolo treba nejako inak pomenovať tú demokratickú časť Nemecka pod správou SSSR, aby sa odlíšila od Spolkovej republiky Nemecko.
Pre zaujímavosť aj Československá republika sa v rokoch 1948–1960 volala Československá ľudovodemokratická republika.