Agneta

Proč se po celém Česku říká, že jsou Pražáci arogantní?

Jak to vzniklo?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud někdo považuje za Pražany za arogantní, možná má nějakou špatnou zkušenost. Pověst se šíří … jedna paní povídala .
Ale lidé jsou všude stejní v Praze, Brně, Ostravě atd. Dobří x zlí …

Praha je zřejmě víc na očích, stejně je tam hodně tzv. „náplav“, takže těžko říct, o kterého Pražana jde.

Rivalové jsou Brňané a Pražané. řeba Brňané nemají Pražany ani Prahu rádi. Zřejmě to souvisí s tím, že Brnu se říkalo předměstí Vídně, takže hrálo prim, Stejně tak Velká Morava byla dřív než Čechy.

"Pražák na Náměstí Svobody pije z kašny. Kolemdoucí Brňák dobrého srdce mu říká: „Hej, nepij z té kašny, z té pijou morgoši!“
Pražák se na něj otočí a povídá: „Proméň, já ti nerozuměl, jáá jsem z Prahy!“
Na to Brňák odvětí, „Pij pomalu, je to studený!“

Tento a další vtipy kolují na netu.

Všude jsou lidé stejní – sobci, arogantní, zlí atd.
Ale i dobří, pohostinní a ušlechtilí, přátelští lidé. .

Je pravda, že lidé kolem nás se stávají tím, co v nich nalézáme a jak je vidíme. Vše je relativní.

Další odpovědi
chachar1922

Neříkám, že všichni, ale ve směs co do Prahy jezdím, tak nějakého arogantního Pražáčka vždycky potkám.
„Nooo jooo, vy metro v Ostravě nemáááte cooo?“
„A ten Baník kope pořád praleees ?“

To mě štve, jsou to individua co si myslí navíc, že jsou vtipní a přitom jsou totálně trapní. Ale jim to vtipné očividně příjde. Jojo, v Praze je celkově jiná mentalita.
Ale mám z Prahy i normální známé :)

fcoop

Je pravda,že v Praze je víc blbů,než – dejme tomu – v Moravské Třebové.
Je to prostě tím,že Praha je větší město,má víc obyvatel a tedy i větší počet blbců.
Zajímavé by bylo spočítat,kolik blbů připadá na tzv, „normálních“ lidí.

Ale kdo by to posuzoval?

V praxi to většinou funguje tak,že idiot,bůhvíproč se domnívající,že když je z větší vesnice,tak že je lepší a víc ví.........
A dává to najevo – prostě proto,že je to blb.
Blbce jde potkat i na vesnici......­........a není to nic těžkého.

SickBreed

V Praze je opravdu abnormální množství větších hovad. Ačkoli to nemůžu tvrdit stoprocentně, hádal bych, že je to proto, že tam emigruje každý vesnický hovado co si myslí, že je něco víc a chce žít pěkně městsky na úrovnim, nevědíc o tom, že pořád zůstane hovadem. A to i když začne jezdit metrem a ohákne se v TerraNově.

BANAN93

já bydlím asi 8km od Prahy na vesnici a nejvíc mě dostávaj ty pražáci co se smějou vesnicím a mačkaj se v paneláku a poslouchaj přes zeď na co sousedi koukaj v TV. a jsou třeba moraváci co se nastěhovali do Prahy a hned se pyšní tím že jsou z Prahy

ten který je

Protože se do Prahy stěhuje kdejaká naplavenina a Pražákům dělají ostudu svou rozjíveností a arogancí.

anonym

dost Pražáků je původem z celé republiky a chovají se přesně tak, jak se o Pražácích říká.

lexx

to se neříká to je fakt

nosahosa

To není pravda, v Praze tohle neříkáme. :D

ivzez

Pro mne je synonymem arogance napadání
kohokoliv jenom kvůli původu nebo bydlišti…

anonym

Protože se někteří chovají nadřazeně a myslí si že spapali veškerou moudrost.