dust8

Proč se pivu říká „ležák“ např. Starobrno medium ležák a jak to vlastně vzniklo?

Nejlepší odpověď
da ny

Jde druh piva:
„Ležák je druh piva, který je spodně kvašen a stabilizován při nízkých teplotách. Po procesu kvašení měsíc a déle leží, od toho označení ležák (ve světě …“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Le%C5%BE%C3%A1k_(pi­vo)
Různé pivovary, mají své ležáky. 😉

Další odpovědi
aliendrone

Protože má zpravidla SILNĚJŠÍ účinek. Na, ehm, domysli si sám. 😉 Každopádně rozhodně nehledej pivo (nejen) ženských snů, které by rády samy od sebe nosily chlapům domů (a nalejvaly ho do nich), tedy STOJÁK. 😁