Proč se nosí hodinky na levý ruce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

pravák na levé, levák na pravé, to proto, že když jse třeba pravák, děláš tedy s pravou rukou víc věcí, hrozí rozbití hodinek.
Doplňuji:
Snubní prsten se nosí na levé ruce,protože je blíž k srdci, ale stejně ho někdo nosí i na pravé ruce

Další odpovědi:

Zlatý

Pravou rukou se snadno dostnaeš k natahování hodinek,pokud jsou natahovací.Kdyby se natahovací hodinky nosily na pravé ruce,tak kvůli natahování by se stejně musely sundat,jinak se natahovacímu mechanismu nedostaneš.U digitálek je to jedno.

Zlatý

Protože většina lidí jsou praváci a pravou rukou dělají převážnou část věcí. Na pravé ruce by byly hodinky náchylnější k rozbití. Stejný důvod má třeba i nošení snubního prstenu na levé ruce.

Zlatý

není to až tak pravidlem, ale fůra lidí si levou rukou hodinky ani nezapne, tak taky proto ,)

Zlatý

není to pravidlem. Jsem levák a spoustu let jsem je nosil na pravé. Až teď jsem je přeorientoval na levou z čistě praktického důvodu - coby levák ji mám o něco silnější než pravou, takže mi na ní hodinky drží pevněji a nepadají.

Zlatý

nosím tzv. cibule.
som ľavák a večne som mal rozbité sklíčko.
a to isté aj na pravej.
asi pätore (patery) hodinky som úspešne zabudol kdekoľvek, kde som si bol umyť ruky (tenis, reštaurácia, benzínka a pod), pretože som si ich pred umytím dal dole.

tak som si zvykol na cibule (už 20 rokov). a na mobil.
nechápem, ako niekto môže nosiť hodinky na ruke.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.