Alešek Fialů

Proč se Němci tak tolik zajímají o Indiány? A má ještě malý Indián jménem Yakari v Česku nějakou šanci na úspěch?

Zajímalo by mě proč se Němci tak tolik zajímají o Indiány a jestli mají komiksové příběhy o malém Indiánovi jménem Yakari nějakou tu šanci na úspěch. Překvapivě se dočkal úspěchu v Německu, tak by mohl mít úspěch i v Česku, jenom ho děti musí znát.

Odpovědi
Drap

Další důvod je ten, že v Německu je velmi silná komunita euroindiánů a lidí zajímajících se o Indiány už od dob Karla Maye

Ametyst

Kdyby byl příběh o bělošském děcku, bylo by to progresivisty považováno za nadřazenost. Kdyby byl příběh o Arabovi, Turkovi nebo černochovi, zvedla by se vlna násilí jako proti Charlie Hebdo. Indiáni jsou daleko a ne v Německu, tak se nebudou bránit. Indián nikoho neurazí a nikoho nepodřeže. Tak proto.