martindr

Proč se na zpátečku nedá jet jako na jedničku?

Když se chci rozjet zařadím jedničku rozjedu se spojkou, jakmile auto chytne, poustim spojku a jedu dal, ale jaktože u zpátečky to takhle nejde? Porad se musí sešlapovat spojka nebo držet v záberu

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

Dá se jet. Ale spojkou při zpátečce pracuješ kvůli tomu, že chceš jet pomaleji. Kdybys jel na zpátečku a přidal plyn, auto taky pojede…ale budeš stíhat kontrolovat pravou a levou zadní stranu a ještě u toho točit volantem a srovnávat auto?

Další odpovědi
Drap

Když to umíš tak i na zpátečku jedeš s puštěnou spojkou.

Mc Merkurion

… „Když se chci rozjet zařadím jedničku rozjedu se spojkou, jakmile auto chytne, poustim spojku a jedu dal …“ … no, a v případě zpátečky couváš, jinej rozdíl v tom nevidim …

sefo

na jednicku muzes jet mozna 20kmh, zvladnes to na zpatecku ? ne

cukrar

Martine, proč by se nedalo jezdit stejně, jen s tím rozdílem, že jednou je to dopředu, podruhé dozadu.

Až budete mít více neježděno, určite budete couvat i rychleji, pokud to bude potřeba.

(Až toho nejdete dopředu, co já nacouval, pak mi můžete.....to bylo časté rčení mnoha starých šoférů)

Kryšpín

V ulicích Bhatingu v Indii jezdí jeden podivín po zpátku již 11 let, má na to povolení ouřadů a 4 kvalty zpět a pouze jeden dopředu