Avatar uživatele
Pokročilý

Proč se misionářské poloze říká misionářská poloha?

... nevíte? Má to něco společnýho, že takhle souložili misionáři, který tak šířili bílou rasu světem?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Misionářská poloha je nejčastějším způsobem předávání víry. Na rozdíl od polohy na koníčka je při ní aktivní misionář. Kromě zvěstování jediné spasitelné víry je možné užít tuto polohu i při zvěstování marxistické ideologie a vědeckého světového názoru.
více link:
další link:
http://www.sexus.cz/…

Zdroj: http://necyklopedie.wikia.com/ wiki/Mision%C3%A1%C5%99sk%C3%A 1_poloha

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Já jsem našla toto: Svůj název měla údajně získat propagací této polohy křesťanskými misionáři, kteří se snažili domorodé obyvatelstvo přimět k „polidštění“ pohlavního styku tak, aby při něm žena hleděla muži do očí, jde však s vysokou pravděpodobností ve skutečnosti jen o legendu tradovanou zhruba od 60. let, jejímž původcem je sexuolog Alfred Kinsey, a to chybnou citací Bronislawa Malinowskiho (dílo The Sexual Life of Savages in North-Western Melanesia). Malinowski zde mj. zmiňuje, že si domorodci dělají legraci z jednotvárnosti sexu bílých, o misionářích zde však řeč není. Zmiňuje však také novou „módu“ domorodců, kteří se na veřejnosti drží za ruce (odporovalo starým zvykům), což se označuje za „misinari si bubunela “ neboli „misionářská móda“.

V zdroji, který uvádí Rynek, se rakouský misionář Hermann Trtkenzi s domorodými ministranty na misii v Ugandě. Trtkenzi proslavil zobecněním misionářské polohy při předávání "víry" i pro osoby stejného pohlaví.

Zdroj: http://webcache.googleusercont ent.com/search?q=cache:2oIUBsj moFwJ:cs.wikipedia.org/wiki/Mi sion%C3%A1%C5%99sk%C3%A1_pozic e+mision%C3%A1%C5%99sk%C3%A1+p ozice+a+mision%C3%A1%C5%99i&cd =6&hl=cs&ct=clnk&gl=cz


Avatar uživatele
Bronzový

já bych řekl,že s misionáří to nemá nic společného ale s MISÍ ano,žena má jen ležet,bez aktivity a čekat na oplodnění ,to znamená na misi,popřípadě misii,tedy dar


Avatar uživatele

Církevní hodnostáři - komunisté by neměli s čím novým přijít, proto vymýšleli různé grimasy, polohy, smrazení kouřem a klekání do poloh nabízejícím se botám. Když museli něco takového vymyslit, opíjeli se vínem, koukali dolů na lid a příjemně se u toho bavili. Bohužel ani v den přijetí jejich recesistického nápadu polohy "přírodanepříroda" nevystřízlivěli a tento nápad se přírodě zalíbil. Za to si s církevními hodnostáři - komunisty zahrála příroda a všichni takoví míří rovnou do pekla.

Zdroj: http://granosalis.cz/modules.p hp?name=News&file=article&sid= 2038&mode=thread&order=0&thold =0

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1006
Zlatý marci1 819
Zlatý quentos 637
Zlatý iceT 609
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 458
Zlatý led 404
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 386

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.