Eldres

Proč se lidé bojí pokládat otázky? Např. při prezentacích před kolektivem.

Mám nyní malou zkušenost z pohledu prezentující osoby a jde vidět, že např. u středoškoláků je strach/nezájem klást otázky veliká. Spíše se přikládám k tomu strachu, protože prezentaci jsem měl na gymnáziu, kde byl určitý zájem o téma, ale přeci jen byli studenti zdrženliví. Napadlo mě také, jestli někdo nezná nějaké video na youtube ohledně „nebát se klást otázky/don`t be afraid to ask questions“ klidně jen v aj. Děkuji moc za jakékoli odpovědi.

Nejlepší odpověď
xxx3

řekl bych, že u nás je dost rozšířený strach z toho, že se člověk ztrapní před přednášejícím (pokud se ptá na něco, co by měl už znát), nebo před kolektivem (pokud je jakákoli snaha o interakci s prezentujícím považována za znak nějakého šplhounství), ale důvodů může být samozřejmě víc. Studenti mohli být klidně i unavení po náročných hodinách, nebo naopak nervózní vzhledem k nastávajícím. Jistě by se i lišily různé kolektivy a patrně i kolektivy na různých školách.

Další odpovědi
anonym

Protože mají buď mají strach mluvit před více lidma, což nechápu, nebo prostě nemají zájem.

Šidlo

lebo tu je rozmýšľanie aj aktivita jednotlivca trestná

p.s. vitajte vo svete prezentujúcich v bývalom č-š.......

ivzez

Nemyslím si, že by se studenti nebo dospělí báli na něco zeptat.
Spíše nemají zájem.

A nejspíše si spočítali, že každá otázka prezentaci „zbytečně“ prodlouží…
Před koncem hodiny se bojí přetažení do přestávky, ke konci vyučování nebo odpolední prezebtace chtějí co nejdříve domů…