Avatar uživatele
Eldres

Proč se lidé bojí pokládat otázky? Např. při prezentacích před kolektivem.

Mám nyní malou zkušenost z pohledu prezentující osoby a jde vidět, že např. u středoškoláků je strach/nezájem klást otázky veliká. Spíše se přikládám k tomu strachu, protože prezentaci jsem měl na gymnáziu, kde byl určitý zájem o téma, ale přeci jen byli studenti zdrženliví. Napadlo mě také, jestli někdo nezná nějaké video na youtube ohledně „nebát se klást otázky/don`t be afraid to ask questions“ klidně jen v aj. Děkuji moc za jakékoli odpovědi.

Zajímavá 0 před 2762 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
xxx3

řekl bych, že u nás je dost rozšířený strach z toho, že se člověk ztrapní před přednášejícím (pokud se ptá na něco, co by měl už znát), nebo před kolektivem (pokud je jakákoli snaha o interakci s prezentujícím považována za znak nějakého šplhounství), ale důvodů může být samozřejmě víc. Studenti mohli být klidně i unavení po náročných hodinách, nebo naopak nervózní vzhledem k nastávajícím. Jistě by se i lišily různé kolektivy a patrně i kolektivy na různých školách.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Protože mají buď mají strach mluvit před více lidma, což nechápu, nebo prostě nemají zájem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Šidlo

lebo tu je rozmýšľanie aj aktivita jednotlivca trestná

p.s. vitajte vo svete prezentujúcich v bývalom č-š.......

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nemyslím si, že by se studenti nebo dospělí báli na něco zeptat.
Spíše nemají zájem.

A nejspíše si spočítali, že každá otázka prezentaci „zbytečně“ prodlouží…
Před koncem hodiny se bojí přetažení do přestávky, ke konci vyučování nebo odpolední prezebtace chtějí co nejdříve domů…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce