proč se filmové ocenění jmenuje Cesar

které uděluje Francouzká filmová akademie

Nejlepší odpověď
Miroslavst

César je filmové ocenění, které uděluje francouzská Filmová umělecká akademie (L’Académie des Arts et Techniques du Cinéma).

Hlavním cílem udělování tohoto ocenění je zviditelnit nejpozoruhodnější francouzské filmy v očích diváků, ale i distributorů a přispět tak na jejich podporu. Další snahou je pravdivě mapovat francouzskou filmovou tvorbu a poslední roky dávají jednoznačně najevo vůli propagovat evropské filmy v rámci světové konkurence.

První předávání Césarů, jehož prezidentem byl Jean Gabin, se uskutečnilo 3. dubna 1976. 25 bronzových sošek, z nichž každá váží 3 kg, je uděleno každý rok na přelomu února a března. Trofej převzala jméno César po svém sochařském tvůrci, kterým byl César Baldaccini. Hlavním aktérem ve výběru a oceňování francouzské filmové produkce uvedené do kin od 1. ledna do 31. prosince je Filmová umělecká akademie. Tato instituce, založená v roce 1975 z iniciativy George Cravenna, má nyní více než 3400 členů z řad filmových profesionálů.

Další odpovědi
rynek878

César je filmové ocenění, které uděluje francouzská Filmová umělecká akademie (L’Académie des Arts et Techniques du Cinéma).

Hlavním cílem udělování tohoto ocenění je zviditelnit nejpozoruhodnější francouzské filmy v očích diváků, ale i distributorů a přispět tak na jejich podporu. Další snahou je pravdivě mapovat francouzskou filmovou tvorbu a poslední roky dávají jednoznačně najevo vůli propagovat evropské filmy v rámci světové konkurence.

sorry,nevšimnul jsem si!!!

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/C%C3%A9sar

hanulka11

První předávání Césarů, jehož prezidentem byl Jean Gabin, se uskutečnilo 3. dubna 1976. 25 bronzových sošek, z nichž každá váží 3 kg, je uděleno každý rok na přelomu února a března. Trofej převzala jméno César po svém sochařském tvůrci, kterým byl César Baldaccini. Hlavním aktérem ve výběru a oceňování francouzské filmové produkce uvedené do kin od 1. ledna do 31. prosince je Filmová umělecká akademie. Tato instituce, založená v roce 1975 z iniciativy George Cravenna, má nyní více než 3400 členů z řad filmových profesionálů

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/C%C3%A9sar