Michal Kole

Proč se do volebního zákona nedá nová povinnost pro volební komise zajistit veřejný pořádek v okolí volebních místností?

Nejlepší odpověď
Drap

A proč by se to tam dávalo ? Policie je od toho, aby zajišťovala pořádek. To by se stejně mohlo dát do volebního zákona, že komise musí uvařit každému kdo přijde volit kafe.
Michale, chodíš vůbec volit ?
Doplňuji:
Od tebe bych spíše očekával, že budeš chtít, aby volební komise byla v plavkách

Další odpovědi
anonym

Při tvé bravurní znalosti internetu, pro tebe zajisté nebude problém si stáhnout volební zákon, kde by ses jasně dočetl, že:

  1. Předseda volební komise zodpovídá za pořádek ve VOLEBNÍ MÍSTNOSTI!
  2. Po dobu trvání voleb plní své poslání ve volebním prostoru – (stoly se seznamy voličů, obálky, urny, informační činnost, diskrétnost volební zástěny apod.)

Z předešlého tedy logicky vyplývá, že jednak nemohou pobíhat okolo budovy a za druhé, a to především, nemá pravomoci republikové policie (prokazování totožnosti, použití donucovacích prostředků, vybavení zbraní a další.)
Za pořádek, jakožto důstojný a celostátní akci zodpovídá stát, který na to má své nástroje.
Buď rád, že neplatí ještě zákaz podávání alkoholu, jako v někdejších dobách.