Araxis

Proč se dávájí baterie do lednice?

klasické,alkalické-dlouho vydrží?Neškodí to nějak potravinám uvnitř lednice?Na jak dlouho je tam smím nechat?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Protože v chladu se zpomalují chemické reakce mezi látkami v baterii obsažených.

Ale u některých typů se tím spíše baterie ničí, (u kterých z hlavy nevím)

Další odpovědi
zjentek

myslím že v chladu spousta typů baterií dříve podlehne zkáze. Záleží, jaké a nač používáš. Základní je, aby jsi je nenechávala v zařízení či přístroji, pokud tento delší dobu nepoužíváš. Lidově řečeno- pokud jsou kontakty propojeny, dochází ke ztrátě energie (baterie se vybíjí), i když zařízení nepoužíváš a u dobíjecích baterií dochází k této ztrátě i při vyjmutí z přístroje. Jinak alkalická baterie díky svému složení drží déle energii, než baterie „klasická“. Do chladu bych baterie v zařízení nedával, nevím proč, ale baterie v zahradních hodinách se mi vždy vybije v zimě ,)
Doplňuji:
nejlépe si to přečti ,) :
http://www.na­bijime.cz/lates­t/jak-skladovat-baterie

Mapel

Chlad spíše škodí a klesá kapacica.

gepik

Protože se u většiny typů prodlouží životnost až na dvojnásobek. Ale skladovat pouze v chladu(asi 5 °C), ne v mrazu.