uncle Sam

Proč řidiči osobáků nesnáší kamiony?

Otázka je položena.
Doplňuji:
Je mi z toho smutno, jak „řidiči“ osobáků nemají rádi kamiony. Nejde o to, že by bez jejich zásobování vlastně nepřežili, ale že takový řidič kamionu najede za týden více kilometrů než oni za rok. Proto k nim chovám respekt a dokážu je chápat, i když předjíždějí na dálnici v kopci.

Nejlepší odpověď
anonym

Protože někteří kamioňáci neberou ohled na řidiče osobáků a z pozice toho silnějšího a těžšího je ohrožují – netvrdím, že takoví jsou všichni, ale jsou takoví.
Mimochodem – nejvíc byl jeden takový v nebezpečí, když jsem vezl – ve svém osobáku, domů dva kamarády kamioňáky – po jeho prasárně mi kluci zcela vážně navrhli, ať ho zastavím – že oni mu rozbijí hubu…
😉
Mimochodem – „respekt“ – oni si to povolání vybrali a dělají je dobrovolně – proč bych si jej měl vážit víc, než jiných profesí???

Další odpovědi
Dochy

  1. Protože jsou hodně vidět tak se snadno škatulkují
  2. Protože když blbě předjížděj tak to není na 10s, ale na 2 minuty
  3. Protože se řidiči osobáků už od pohledu cítí těmi kolosy víc ohroženi než nějakou feliicií, i kdyby ta na té silnici dělal kotrmelce

Ale já s nima špatnou zkušenost snad ani nemám (kromě toho předjíždění na dálnici, který se mi sice nelíbí, ale krev se mně kvůli tomu nevaří). Myšky na mně obvykle zkouší osobní auta nebo malé dodávky (Při dvou cestách Bno-Pha mi stejnou myšku udělal 2× dodávkobus od jedné firmy a kdybych si ji pamatoval asi bych něco napsal šéfovi)

mosoj

A koho to vlastně předjíždějí, když mají omezenou rychlost.
Omlouváš nedodržování předpisů.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kamiony-maji-na-dalnicich-omezenou-rychlost-na-90-km-hod-ze-tak-vetsina-jezdi
Doplňuji:
Ještě více frajerů umělců, neumělců je mezi osobáky.

marci1

Asi proto, že jsou velcí a zabírají na silnici velkou plochu. Ale někdo to zboží ( i pro řidiče osobáků ) přivézt musí. 🙂

da ny

Protože kdysi většina TIRáků byli jedni z nejlepších a nejkvalitnějších řidičů.
To všechno odnes čas…
Dnes za volant kamiónu často usedají mladí, nezkušení a nesoudní řidiči. Tvrdý chléb mají, to ano. Někteří zaměstnavatelé je honí, odpočinku nedostatek.
To mají s „autobusákama“ společné.
Jezdí přetížení a na sjetých gumách (nevyhovující tech. stav vozidla). Mají na výběr, odmítnout nebo jet. Pak tedy berou zodpovědnost na sebe. Často ohrožují ostatní účastníky silničního provozu mnohdy bezohlednou jízdou. Valí se do zatáček a z kopců a o fyzice (učivo ZŠ) nic nevědí. Neuhnou a neuhnou, valí se a v rukách mají nebezpečnou zbraň.
Jejich chování je nepředvídatelné a tedy osobnímu autu s nalepeným náklaďákem na zadku životu nebezpečné.
Často nemají ani dostatečně zabezpečený náklad.
Jak píše mowla, povolání si vybrali.
Jsou mezi nimi naštěstí stále i ti špičkoví řidiči. Ti cizí, zvláště z některých zemí jsou zvláště zvýšeným nebezpečím ;(.

Stingo

Jednou jsme kvuli nemu malem nabourali, kdyz zacal predjizdet druhy kamion a tak zpomalil levy pruh, ze jsme to sotva ubrzdili. Ale jinak proti nim nic nemam, kdyz jedou slusne.

RedBox

Nejlepší na tom je, že většinu nehod nákladní auto x osobák má na svědomí právě osobák. Někteří blbci v osobáku jsou schopni předjíždět kdekoliv, zastavit si klidně za horizontem v zatáčce a valit po dálnici 170. Když pak jede náklaďák a před něj vlítne takový blbec, 40t se na místě nezastaví. Ale ano, jsou i takoví (hlavně Poláci), kteří předjíždějí jiný kamión, i když jim to trvá věky, zastaví si kde chtějí, nebo jedou přetížení a nebo nedodržují přestávky. Ale musím s nimi soucítit, protože vím, že je k tomu žene majitel firmy.

cukrar

Same, páč mnoho řidičů má vůdči kamioňákům nesprávné výhrady, a jejich přehmaty se zveličují..

Kdo vypočítá, za kolik vteřin předjede vozidlo které jede 90km/ hodinu a druhé 80km za hodinu, musí ho předjet o 50–80 metrů..

honza19hk

taky jezdím s kamionem,ale pravdou je, že některý jsou opravdu prasata. To samý ale platí u řidičů osobáků. Řidiči jsou bu´d slušní nebo neslušní a je jedno v čem jede.