Braník

Je bezdůvodně pomalá jízda mimo obec trestná?

Setkali jste se někdy s řidičem/čkou­/který jezdí mimo obec za pěkného počasí rychlostí 65–75km za hodinu?Setkávám se s tím skoro denně při jízdě do práce a zpět.Jsou tací řidiči postihnutelní za bezdůvodně pomalou jízdu?
Brzdí provoz,jelikož se za nimi dělá zbytečně kolona vozidel.
děkuji za příspěvky

Nejlepší odpověď
Drap

Řidič nesmí omezovat dopravu. Přitom musí jízdu přizpůsobit stavu a povaze vozovky.. Za rychlost 65 – 75 km/h by ho nikdo potrestat nemohl, protože nijak nadměrně dopravu neomezuje a necítí se na to, aby jel bezpečně rychleji. Rychlost 65 –75, nelze označit za bezdůvodně pomalopui jízdu.

Další odpovědi
jechoutan

Ahoj, trestat se to samozřejmě dá, ale ne v tvém případě kdy osoba jede 70 mimo obec, kde je povolených 90. Maximální povolená rychlost ti nepřikazuje aby jsi to drtil 90, jen tě upozorňuje, že je to maximum. Takže pokud před tebou jel třeba starý dědeček, tak chápu že je rád že se vůbec udrží ve svém pruhu, natož aby si hlídal nějakým způsobem rychlost. Hold ti asi nezbyde nic jiného, než takové vždycky předjet :) já osobně takový šneky nesnáším, ale zase když se nad tím zamyslíme, ani jeden z nás s tím nic neudělá :) Třeba já mám stejný problém po okrskách, ale bohužel i na dálnici, kde jezdí ve feliciích 100 v levém pruhu a ne a ne se zařadit do svého pravého pomalejšího pruhu, a tohle už trestné samozřejmě je, protože i kdybych já jel 200 a někdo mi nechtěl uhnout, nedívá se na to zda já porušuju předpisy, ale ten co jel předemnou mě nepustil, tudíž mě omezil :) NEMÁM RÁD ŠNĚKY ! :D

jpau

Tak mě to třeba taky sere ale musíš to brát tak, že maximální rychlost není to samé jako provozní. Na těch okreskách bych problém neviděl (přeci jen co, místo pomalého kolegy řidiče potkáš kamion co chce ušetřit za mýto a to je mnohem horší).

Co mě ale za volantam vadí mnohem víc (z počinů dalších kolegů, řidičů) jsou ti borci co jezdí 100 v levém pruhu na dálnici a nemíní uhnout rychleji jedoucímu vozidlu (tzn. řidič rychleji jedoucího vozdila je v patovce, chce pokračovat např. 130 ale nějaký jouda má „svoje tempo“ a nebude přeci (nějakému mladému piratovi) uhýbat, tzn. zbývají dvě možnosti 1. přispůsobit se pomaleji jedoucímu řidiči, 2. dopustit se přestupku a vzít ho z prava). No a další jsou přednosti z prava (obchodní centra aj.), často se mi děje že narazím na nějakého „vyježděného borce“ s 50 na krku co na mě zuřivě mává že jsem mu vjel do cesty aniž by si uvědomil že mám přednost a obráceně, pouštím-li takovéhoto dementa, tak buď nechce jet (tzn. vytváří tím pro mě nebezpečnou situaci, protože ve chvíli kdy se rozjedeme oba a on to do mě pošle je to moje chyba) nebo zuřivě děkuje že jsem ho pustil. Dále pak jedinci předíždějící kolonu v odbočovacím pruhu a následně se domáhající zipu apod…

Mám-li to shrnout, problém není v rychlosti ale v myšlení. U nás lidé za volantem neumí myslet ani zůstat v klidu (vč. mě samozřejmě), já se na sobě snažím (zatím nepříliš úspěšně) nějak pracovat, začněte taky!

Dochy

Bezdůvodně pomalá jízda je přestupek. Ale to že vy neznáte důvod neznamená, že žádný není. Až na dálnici nesmí vozidlo, které není schopné z jakéhokoli důvodu jet na rovné trati alespoň 80 (zde mezi důvody patří i neochota řidiče jet rychleji)

lukas.zmizik

To těžko, jednak pomalá jízda není trestný čin nýbrž přestupek a zadruhé rychlost 65–75 km mimo obec se nedá považovat za bezdůvodně pomalou jízdu.

kamila2658

No tady jsem našel tohle : https://www.do­pravniznaceni­.com/Prilis-pomala-jizda-ma-byt-taky-pokutovana-b1110.htm nevím jestli to plati na mimo obec…

honza19hk

pokud nepřekročí povolenou rychlost,což v tomhle případě evidentně ne tak ho potrestat nelze. Nicméně lepší je jet pmalu než způsobit nehodu.

Pokud ti jeho pomalá jízda vadí,tak ho krouhni.
Je mnoho horších situací,např když kamion předjíždí kamion ale oba jedou stejně rychle.zabírají oba pruhy a když už jinej není tak to nasere.