krftwrk

Proc pianiste ,,hladi'' klavesy ?

Hodne casto kdyz se divam na videa, tak vidim jak pianista pred tim, nez stiskne klavesy je jakoby ,,pohladi''

Je to typ techniky ? Nebo je to ciste o tom, ze tu hudbu moc proziva ?

A nebo klasicky : jsem uplne vedle ?

Odpovědi
marci1

Říká se, že do kláves se nemá uhodit, ale hladit je. 🙂
http://is.muni­.cz/th/66221/ped­f_m/dipl.text­.IS.txt

anonym

Myslím, že se jen tak prostě uklidňuje, než začne.

Yggdrasil.

Nevím, jestli je to to stejný, ale já je taky občas „hladím“, když hraju. Někdy ani ne a někdy jo. Hmm, zajímavý. Zaměřím se na to.

anonym

marci1 nevim, nevim, jak by hladil třeba u takovýho Čajkovskýho B-moll 🙂