Avatar uživatele
Miroslavst

Proč nesmí plazmová televize ležet?

U odpovědi s lednicí bylo napsáno, že plazmová levize nesmí ležet.
Zajímalo by mě proč ne?
Co se stane, jsou v obrazovce nějaké „krystaly“ nebo co, že se smíchají? Opravdu nevím.
Doplňuji:
Mě taky napadlo, že pokud ji položím, tak na ni neuvidím, ale jinak skoro nikdo neporadil. Že praskne sklo? Dobrý. Ale co když ji budu převážet obráceně, tedy sklem nahoru?
Jde mi o to, jestli se třeba jako nezalije nebo já nevím proč?
Prostě z jakého důvodu se nesmí převážet v leže?
Můžu ji převážet v leže, sklem nahoru?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Jahoda, BEAES, anonym, iceT, Lásenka, Já... před 4777 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

Dříve nebylo lehké plazmové televize přepravovat a manipulovat s nimi. Ač je stále potřeba převoz ve svislé poloze (plazma nesmí ležet), ostatní manipulace je už mnohem příjemnější. Může za to váha, která je 29 kilogramů i s podstavcem, což je oproti dřívějším hmotnostem 50palcových televizí velmi dobré.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/testy/198008-panasonic-g20-nejnovejsi-plazmova-televize-v-testu.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Tak mi jí převezli naležato, dokonce 2× a pořád funguje,,,úhl. 107 cm,,ani nás v obchodě nevarovali a ani na obalu nebylo nic takového uvedeno,,,
Tak příště budu opatrnější,,,

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jahoda

Jestli je to něco s krystaly netuším, ale osobně bych na ní ho*no viděla, kdyby mi na stole ležela a né stála :D
Doplňuji:
Ano, pane Mosoji. Ale na rozdíl od někoho si umím tu srandu udělat.

Upravil/a: Jahoda

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Divím se že si to nenajdete ve vyhledávači.
Třeba zde: http://www.tvfre­ak.cz/forum/show­thread.php?t=15165

Obrazovka praskne a je vymalováno.
Toho ještě nevíte!

Paní Jahodo to si děláte legraci ze sebe ?
Doplňuji:
Pane Miroslavst. Bude nejlepší když se obrátíte na výrobce a poučíte jej.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Každý převoz je pro určitý typ zboží doporučen (např.: u lednice). A k tomu patří i doporučení pro převoz TV a jedno jaká je. Skleněnou tabuli taky raději povezete ve svislé poloze.
Doplňuji:
Otřesy,které při převozu vznikají vlivem,třeba nerovností terénu,snáze rozkmitají plochu 90cm x 60 cm (uhlopříčka cca 120 cm),při vodorovném uložení,než plochu 90 cm x asi 20 mm,při uložení nastojato. Jedno,jestli převážíme obrazovkou nahoru nebo dolů. A nic z ní nevyteče,jenom látky které obsahuje,mohou způsobit nějaký eko problém.

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lásenka

Ty krystaly v ní by se mohly roztéct. A ono by se to rozbilo a bylo by to rozbitý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Já...

Žádné kecy. U větších uhlopříček plazem je už hmotnost skleněné desky displeje tak velká, že by se MOHLA (ne zákonitě MUSELA!!!) zbortit-zhroutit do sebe svojí vlastní vahou. Čím větší skleněná plocha, tím větší váha, tím větší náchylnost k sebedestrukci vlastní vahou. Je to celkem používaný parametr uváděný u některých materiálů (např. papír a jeho „tržná délka“, aj.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Aby z ní nevytekla plazma:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Chytrolín

Už několikrát jsem Plazmu převážel naležato a nikdy se nic nestalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pantata

Já ji vezl naležato a jede takže jsou to kecy

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Kropítko : Nevím jestli je ještě nějaký jiný důvod pro
přepravu plazmy ve svislé poloze než mechanické poškození, ale v originál obalu je ta pravděpodobnost mechanického poškození asi nejnižší.
Přesto bych to neriskoval.

před 4777 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

říkám,,příště budu opatrnější, no když si vzpomenu, jak jsme ji stěhovali naposledy, tak se divím, že ještě vůbec funguje,,:-D

před 4777 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek