Proč není opilý člověk schopný plavat?

Přece archimédiv zákon platí jak pro střízlivého tak i člověk společensky unaveného nebo ne?

Nejlepší odpověď
AnnMary

Opilý člověk má omezené motorické schopnosti, když téměř nemůže chodit, tak už v žádném případě není schopen plavat…

Další odpovědi
terry

Jak píše AnnMary, opilý člověk zcela nekoordinuje své pohyby. Má i omezené vnímání, rozlišování atd.
Utopí se u člověk neopilý, pro kterého arch.zákon platí také, když neumí plavat a nectěně se ocitne ve vodě.

anonym

V tomto případě by platily fyzikální zákony jen v Mrtvém moři, v našich vodách je nutné udržovat se na hladině koordinovanými pohyby (nebo třeba šlapáním vody).
Opilec spíš zmatkuje čímž jen uspíší utonutí.
Tzv. splývání je podmíněno jednak určitým poměrem podkožního tuku (menší měrná váha než voda) a hlavně důsledným klidem a to opilec nedokáže, kór po šoku, když spadne do vody.
Dokonce jsou známy případy, kdy se opilec utopil poté, co spadl držkou do louže.

oskar

Záleží kolik toho v sobě má myslím alkoholu…