dmatejek777

Proč nemůže člověk polechtat sám sebe?

Nejlepší odpověď
annas

Proč nemohu lechtat sám sebe?
Může za to efekt překvapení, který nastartuje kontakt cizí ruky s naším tělem. Malý mozek rozlišuje očekávané a neočekávané doteky. Když se lechtáme sami, ví malý mozek, co bude následovat a nespustí varovný signál (pocit lechtivosti).

http://www.aha­online.cz/cla­nek/trapasy/22780/10-tajemstvi-naseho-tela.html

Další odpovědi
iceT

Protože při pokusu se polechtat se podvědomě vyhne inkriminovaným zónáma nepolechtá se.

bolak

iceT: já bych řek že Aha bude mít tentokrát výjimečně pravdu, protože když na sebe vybafnu, tak se taky neleknu ;)
Doplňuji:
BAF!

…zase nic ☹