Michal Kole

Proč nemusí zaměstnavatelé s ohledem na inflaci automaticky zvyšovat mzdy a platy jako to je u valorizace důchodů ?

Nejlepší odpověď
www

Valorizují, ale stejně jako ty důchody.
Takže pramálo. Navíc není na to zákon, jako u důchodů. Ve finále to vyjde stejně. Mně přibude příští rok 72Kč.

Další odpovědi
michael69

Protože ta firma je v soukromém vlastnictví a mzdová politika je interní věcí firmy. Mzdy a práce se odvíjí od poptávky za nabízené výrobky a služby,cen energíí a odvodů státu.Inflace je jedna věc a proti tomu třeba zdražování energií věc druhá.Stručně a jednoduše řečeno,pokud budete vyrábět to co lidé nebudou kupovat,nemusíte mít plat vůbec žádný a zkrachujete.Toto jsem vtloukal zaměstnancům u nás ve firmě(většinou marně):pokud to budete flákat a dělat blbě,neprodáme to a nebudou peníze. Je to jednoduché a prosté. Inflace neiflace. Teď dělám sám.Co stihnu stihnu,ať se každý stará sám.

Reuef

Protoze stat musi dbat o to aby lide kteri cely zivot pracovali mohli zit ve stari v klidu. Narozdil od toho pracujici clovek kdyz neni spokojen se svym platem tak ma moznost si najit jine zamestnani.