Tom.Noddy

Proč někteří uživatelé na ODPOVEDI.CZ stále odpovídají na různé otázky rádoby vtipně, ale absolutně ne k věci…

..a nikdo tady s tím nic nedělá. Pokud se přece na něco zeptám, zajímá mně konkrétní odpověď s konkrétními údaji, popř. odkazem. Ne názor někoho na něco. Pro příklad odkaz: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/do-jake-vysky-v-letadle-je-mozno-chytnout-signal-telefonnich-operatoru . Na obdobném, anglicky hovořícím serveru, toto nevídávám. Takže prosím, pokud znám, nebo myslím si, že znám odpověď, nechť odpovím. Pokud ji neznám, ale chci jen nahnat body, popř. být důležitý a vtipný, či někoho poučovat, že napsal místo I někde Y, nechť si najdu jiný server. Souhlasíte?
Doplňuji:
Kdyžtak diskutujme v „DISKUZI“.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Někdy se to povede a odpověď je ne „rádoby“, ale skutečně vtipná. Proč z toho hned dělat problém, vážných věcí je snad kolem nás dost. Když budu potřebovat odpověď na hodně závažnou otázku, budu ji hledat na moderovaném serveru, nebo jinde. Jestli poslední větu chápu správně, hodláš si najít jiný server a to ti chlapče mohu jen doporučit. Tady by ses totiž mohl někdy nedopatřením i zasmát jako někteří z nás. 😁

Další odpovědi
bolak

On ti přece na to otázku odpověděl, takže v čem přesně vidíš problém? To že si k tomu přidal něco na co ses neptal? Na to snad má každej právo aby k odpovědi něco dodal, i když je to třeba trochu mimo. Jak bys chtěl aby se to řešilo, aby se všechny odpovědi lidí, ve kterých jsou tyto „nevhodné poznámky“ automaticky promazávaly? Nebo aby se odpovědi cenzurovaly a mazaly se jenom určité pasáže?

Mně mnohem víc vadí, když se na něco zeptám a dostanu odpověď jako „To se tak přesně nedá říct“ případně „To je dost divná otázka“ a podobně. Odpověď která mi k ničemu není a je tam vyloženě proto aby vylákala z lidí palce.

Jambalaya

Naprosto souhlasím s Tomem. Tento server jsem našla kdysi čistě náhodou a protože jsem odborník na daně, přišlo mi docela dobré i zajímavé uvádět některé bláboly na pravou míru, protože jsem si myslela, že to lidem k něčemu bude.
Bohužel ale musím říci, že zrovna do tohoto oboru kecá kde kdo a hlavně hloupě a nic o tom neví. Vtipné poznámky mi nevadí, proč se nezasmát, občas také nějaké píšu, resp. se snažím, ovšem do svých příspěvků.
Např. u jedné tazatelky to vypadalo následovně:
Otázka: Potřebuji vědět, zda mám XY zdanit
Odpověď 1: Nevím přesně, ale myslím, že ano.
Odpověď 2: Můj bratr měl něco podobného a nic nedanil
Odpověď 3: Zeptejte se na FÚ
Moje odpověď: Má to být takto a takto …
Komentář tazatelky: Protože si odpovědi odporují, děkuji vám, ale zeptám se jinde.

Původně jsem si opravdu myslela, že to je na něco, ale nyní sem píšu čím dál méně a méně, protože jsem dospěla k závěru, že to postrádá smysl. Je to ale i v jiných oborech, položila jsem za celou dobu jedinou otázku na kterou mi zjevně odpověděl někdo, kdo tomu rozumí. Druhá odpověď, že se to těžko vysvětluje s odkazem na prodejce hajzlíků byla opravdu hodně zbytečná a zcela mimo mísu 🙂.

barnajka

Souhlasím, že některý odpovědi bývají víc vtipný jak užitečný (sama kolikrát sklouznu k tlachání mimo mísu).
Na druhou stranu: pokud se nakonec najde aspoň jeden člověk, který ti bude schopný poskytnout kvalitní odpověď-faktickou, ti vtipálci jsou nakonec docela přijemným zpestřením. Za sebe říkám, že kdyby zdejší prostředí bylo stroze formální, založený čistě jen na úsečných otázkách/odpo­vědích…asi by mě to tu nebavilo tak moc, jak mě to tu baví. Vždyť je přec fajn, že se tu něco dozvíš a krom toho můžeš ještě lehce splknout s fajn lidmi, zažertovat, zasmát se… Proč z toho dělat jen nabídku-poptávku?! Pokud se ti některá odpověď zdá být úplně mimo, nemusíš jí přece dávat palec. NIKDO jí ho nemusí dávat… Sám si zvaž, nakolik ti ta která odpověď byla užitečnou – a podle toho „odměňuj“. Honič bodů se nakonec vždycky ztrestá sám – za bláboly těch palců moc nedostane, a ještě navíc ztratí „renomé“

anonym

Existuje takové hezké české úsloví „Zameť si nejprve před vlastním prahem!“. Viz v odkazu níže tě barbakan v rubrice aktuality „nachytal na švestkách“.
Kromě toho, že ti celkem případně odpověděli suwa, bolak i barnajka, odpověď nemá sloužit jen tazateli, ale i ostatním respondentům. Právě proto tvůj odkaz není zrovna nejšťastnější, protože poznámka o povinnosti na palubě vypínat mobily posouvá tvou otázku do spekulativní a více abstraktní roviny. Pro zdejší komunitu jsou daleko důležitější zkušenosti z reálné praxe než nějaké pseudovědecké konstrukce a fabulace. Stejně tak tvůj příklad z anglické verze Answers.com, které inspirovaly české Odpovědi, má malou chybičku na kráse. Jednak funguje ve společnosti s jinou mentalitou a tradicí a mimo jiné jsou tam odpovědi placené. To by u nás příliš neobstálo, čehož si byl zakladatel vědom a proto zvolil tuto verzi. Dále je k dnešnímu dni už 11 296 registro­vaných uživatelů, v nichž je logicky zastoupeno tolik rozličných typů lidí, jako odpovídá adekvátnímu vzorku populace. Jak bys vůbec mohl chtít, aby se všichni přizpůsobovali obrazu tvému?
Vzhledem k tomu, žes tu už 1 a půl roku, mohls zeregistrovat jak to tu chodí, takže zmínka, že nikdo tady s tím nic nedělá, vyznívá poněkud diletantsky. Je tu kodex, podmínky serveru, admini a konečně skalní respondenti zlatí a stříbrní, kteří mají právě pro tyto korekce oprávnění úprav vybraného obsahu a smazání závadných otázek či odpovědí.
P.S. S Jambalaya souhlasím i ji chápu, ale to souvisí s celkovou úrovní, která byla v počátcích daleko kvalitnější, ale dnes stačí namátkově nahlédnout jaká kvanta plytkých a pitomých otázek někteří nezralí nováčci vkládají.
Z podobných důvodů se stáhlo množství uznávaných autorit z doby ještě cca před rokem (např. standa a řada dalších).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-to-stalo-za-namahu-prochazet-v-historii

lukas.zmizik

na jednu stranu – je fakt, ze to je proti pravidlum – asi to tu nikdo moc nehlida

na druhou stranu – je-li pravda, ze to tu nikdo moc nehlida, pak, vzhledem k tomu – a ve srovnani s jakymikoli jinymi nemoderovanymi diskuzemi – musite uznat, ma to tu alespon uroven

a treti moznost – mozna to tu nekdo hlida, ale asi spatne…

jennysh

Když vám vyhovuje anglický server,kde jsou odpovědi,prosím. Mě zase vyhovuje to,když,někdo píše srozumitelně,pro­tože chci odpovědět na otázku,kterou nepotřebuji hodinu luštit. Ale v tom odkazu,vás nikdo nepoučoval o měkkým nebo tvrdým Y. Tak v čem vy,vydíte problém.

Drap

Když se mě některé odpovědi nelíbí, tak je přejdu a nic se něděje

Tom.Noddy

Dr.Axl: Tak hlavně, že si rozumíme s „Jambalaya“. A těší mně, že v době psaní této poznámky má nejvíce palců. A je jedno, jestli se tady za to platí, či nikoliv, i server zdarma by mohl mít úroveň. A pokud jsou odpovedi.cz zaměřeny na dané téma, tak nechť to tak zůstane. Na ostatní věci jsou jiné komunitní stránky.

Tom.Noddy

suwa: Tak pokud ODPOVEDI.CZ je server o rozesmávání lidí a ne o odpovědích, tak jsem tady asi opravdu špatně. Akorát potom nechápu ten kodex, který tady je. A myslím, že rozesmávacích serverů je na internetu dost.

Sůwa

Těch odpovědí, které mohou někoho rozesmát zas není tak moc a také každého rozesměje něco jiného. Mnohem škodlivější jsou zcela nesprávné , ale přesto hodnocené odpovědi. Prosila bych link na „rozesmávací server“, já tu nic nemohu najít. Děkuji. Sůwa

Tom.Noddy

bolak: Nevím, jak to řešit, od toho jsou tu admini. Jen mi vysvětlete, co mi dá odpověď: „Tam chytnete signál ufonů“..když už máme za příklad tuto otázku viz odkaz.

Tom.Noddy

jennysh: Na něco mi vyhovuje americký server, na něco český. Ale když se zeptám, jak vysoko dosáhne signál mobilních operátorů, tak neočekávám odpověď typu: tam chytneš signál od ufonů, popř. že v letadle se telefony vypínají. To samozřejmě vím. Ale čekám odpověď 1, 2, 10, 12 km apod. Prostě konkrétní odpověď. Od toho přece tahle stránka je ne? A to je jen jeden příklad z tisíce.

chudst

Ale on vam odpovedel. Nevim, jestli spravne, ale odpovedel. Lze ho chytnout (dle nej) do vysky 10 az 15 km. A potom dodal pro pobaveni, ze vys uz chytate sit jen od ufonu :) Ja se nad tim usmal. Neni v tom naprosto zadna provokace, jen poznamka k pousmani.

Tom.Noddy

Tohle je jeden z příkladů. Těch rádoby odpovědí bych tady našel stovky.

jennysh

Souhlasím.