Proč nejsou v Jižní Americe vůbec žádné hurikány tzv. tropické cyklóny nebo tornáda a zemětřesení?

Mohl by mi zde někdo vysvětlit proč vůbec nejsou v Jižní Americe(Venezu­ela,Brazilie,Ar­gentina..) vůbec žádné Hurikány tzv. tropické cyklóny nebo tornáda a zemětřesení jaké jsou tímto každoročné převážně v Severní Americe(USA,Me­xiko)nebo karibiku(kuba,por­toriko..) Děkuji!

Nejlepší odpověď
Kepler

Trochu poopravím: zemětřesení, zejména v oblasi And, je tam habaděj. Ty atmosférické jevy se tam nevyskytují, protože tam pro nejsou podmínky. Líheň tropických cyklón je oblast v Atlantiku severně od rovníku, kde jsou masy silně prohřáté vody, silný výpar a převládající větry směřují na severozápad. V jižním Atlantiku tomu tak není.

Další odpovědi
Klaproth

Nejsou tam zemětřesení? Název Huascaran jsi už nědy slyšel?