dust8

Proč nejde u samoobslužné kasy např. v Lídlu při koupi piva si sám ověřit věk 18 let samostatně pomocí občanky, karty?

Že se vždycky rozsvítí před platbou obrazovka, že je třeba u alkoholu ověřit plnoletost obsluhou, která je prý již na cestě. Dnes jsem tak kvůli jednomu pivu čekal na příchod obsluhy víc jak minutu, jen aby mi potvrdila věk, což stejně neudělala a hned potvrdila. I kdyby chtěla, tak by se z občanku dozvěděla, že jsem ročník 1987. :)

By mohli snad upravit ty pokladny samoobslužné, aby to mohlo třeba po naskenování nějaké prvku občanského průkazu, nebo nějaké jejich speciální karty vystavené na nákup na osobu pro nákup alkoholu a cigaret bez nutnosti čekat na obsluhu?

Nejlepší odpověď
elkon

Proč se ptáš zde, zeptej se v Lidlu.

Další odpovědi
Dochy

Třeba to časem bude, ale zatím je člověk nejspolehlivější: Má svůj rozum a je možné na něj hodit zodpovědnost. Co když si tam vodku přijde koupit kluk s občankou co našel na ulici? To čtečka čipu neodhalí. A až tam přijdou policajti, jak je možné, že obchod prodal klukovi vodku, komu pak budou krátit prémie?

zjentek

Neboj, i to přijde. Brzy. S příchodem povinného nepřenosného elektronického placatého přístroje se všemi osobními údaji včetně pohybu, zásluhách, majetku.

plebs

Nedávno jsem byl v Lídlu zápasila tam osoba u pokladny po třetí výpomoci osoba pravila " děvuška ja prijechal na nákup, ne na brigádu "