Michal Kole

Proč nedostanu taky odměnu k důchodu,třeba za to, že se mnou nejsou problémy, např. že nekončívám na záchytce při depce?

Já bych si koupil něco užitečného, rozhodně bych neivestoval do „pochybných“ akcií, nekupoval bych si přdražená auta, či spekulativně nekoupil nějaký pozemek či nemovitost.

Koupil bych si třeba nějakou odbornou literaturu, CAD/CAM (ten stojí od 100 litříků výš), abych byl seznámen s novými technologiemi a byl uplatnitelnější na trhu práce, třeba by mě nějaká firma zaměstnanala z domova a nevyžadovala komunikační dovednosti se zákazníky, odolnost vůči stresu, maximální pracovní nasazení, další „komplikační“ požadavky.

Odpovědi
anonym

Tak ono o důchod přijdeš. Neboj se. A půjdeš makat, až budeš plakat.

FreeSTONE

Jestli to chápu správně, tak by sis představoval ve zdravotním pojištění něco jako „bonus za bezeškodní průběh“. Dál ze tvé otázky soudím, že jsi z nějakého důvodu omezený jen na práci z domu („důchod“ místo „výplata“).
Lidé s podobným handicapem, jak píšeš, mohou být v nějakých případech problémoví. V podstatě by to řešitelné bylo (všichni by platili o něco vyšší zdravotní pojštění, a ten přebytek by se pak vracel těm, kteří jsou bezproblémoví), zbytek je otázka určité „politické průchodnosti“.