LaDy MuSiC

Proč mrkáme?

Je to opravdu proto, že oko schne vzduchem a mrknutím ho navlhčíme?

Nejlepší odpověď
WeeBear

Mrkání roztírá slzný film a pomáhá při jeho výměně, odstraňuje nečistoty. Spolu s lysozymem a relativně nízkou teplotou slzného filmu tak mrkání chrání oko před záněty spojivek.

Zdroj: http://www.va­secocky.cz/mrka­ni-proc-je-dulezite.html

Další odpovědi
venkovan

Slečna neví proč mrkáme?
Na mne když holky mrkly, tak z toho byl zpravidla problém a trapas. Ony si prý jen navlhčily oko, a já si myslel, že tím chtěly něco naznačit.