nnn1

Proč miminka po porodu brečí?

Nejlepší odpověď
Terryle

Protože to pak dělaj ještě asi další dva roky, tak proč by to nedělaly hned.
Jinak: porod musí být pro mimino šok. Jen si vem, když ti ráno někdo rozsvítí – a to tvý oči jsou zvyklý na světlo. Představ si, že celej život existuješ ve tmě a najednou prásk, obrovskýho světla, to musí bejt šok a ono to to malý netuší, co se děje.
Navíc porod není žádná sranda ani pro mrně. Rvát se několik hodin ukrutně stísněnejma prostorama, přidušovat se, nemoct se pohnout – fuj. Celkem běžně se stává, že se mrně narodí se zlomeninama – proto maj mimina měkký kosti, aby při porodu snáz prošly.
A pak vás chramstnou divný stvoření, tahaj vás jako kotě, měřej, stříhaj vám do těla, píchaj vás, řežou vás. FUJ.
Prostě strach, bezmoc, bolest, frustrace. Pro mrně to musí bejt horší než pro mámu, ta aspoň ví, co se děje. To mrňavý si musí myslet, že to je konec světa.

Říkám si, že by to byl super námět na horor.

Další odpovědi
hanulka11

Jakmile miminko opustí porodní cesty a nadechne se, plíce začnou normálně fungovat a začne plakat je to normální reakce . Pokud se narodí a nepláče už je malér
Pláčem vám sděluje už jsem tady a nyní mi věnuj pozornost a krm mě starej se o mě a měj mě ráda.