Jiří Bohumil

Proč mi nejde uložit soubor na externí HD formátovaný v NTFS?

Ukládám soubor videa o velikosti 4,4 GB na ext.HD naformátovaný na NTFS, s velikostí alokační jednotky 4096 bajtů. Nejde mi uložit a NB říká :„… soubor je pro cílový systém souborů příliš velký“.
Vím že úložiště formátovaná na FAT32 „neberou“ soubory větší jak 4GB, ale na úložiště, formátované v NTFS by nemělo být problém tuto velikost souboru (4,4 GB) uložit. Prosím o radu a vysvětlení. Díky.

Odpovědi
aliendrone

Tak to je podivné.

  1. Jsi si OPRAVDU jistý, že HDD má filesystém NTFS? (na ikonu HDD klikni pravým a vyber „Vlastnosti“, na kartě „Obecné“ je napsán jaký je souborový systém.)
  2. Možná je na disku nějaká chyba – zkus opravit v příkazovém řádku s parametrem /f >>> např.:

chkdsk g: /f

(Kde „g“ samozřejmě nahradíš příslušným písmenem jednotky. Jo a spuť konzoli jak správce!)