Michal Kole

Proč měl za socialismu každý práci a dneska to z nějakého záhadného důvodu nejde?

Nejlepší odpověď
Sůwa

V socializmu neměl každý práci, ale zaměstnání, to je podstatný rozdíl.

Další odpovědi
quentos

Protože když člověk musel, tak musel ;{)>

anonym

Protože za komančů lidé předstírali, že pracují a stát předstíral, že je za to platí.

suaeda

Za socialismu platil zákon o příživnictví. Kdo nepracoval tak porušoval zákon. Pracovat musel každý. Dnes tento zákon neplatí a kdo to umí a má na to pajšl tak se může vesele přiživovat. A nejen barva pleti přitom rozhoduje.
Za socialismu bylo u nás daleko více fabrik (dnes po restituci jsou většinou zlikvidované zahraniční konkurencí). Takže byl daleko větší počet volných míst. Také bylo dříve daleko více volných míst díky tomu, že jedno dnešní pracovní místo dříve obsadili dva lidé.

Kric.ouwner

No zas taková pravda to není že práce není , práce je a je jí dost ale lidi nechtějí dělat to co je nebaví , stačí se podívat na internet a tam najdete práce habaděj , že je třeba daleko a je podřadná je věc druhá ale práce je tady furt víc než dost to mi věřte , jen například v Pragostavu nebo metrostavu mají furt zelenou ( asi 4 roky ) ale lidi nechodí když s edozví že by makali 12 hodin denně za 70–80 korun , nebo Mc Donald , tam nabírají stále a těch je v Praze asi 60 x a takovích je to fůůra 😉…